Останні новини

Відбулась 48 позачергова сесія райради

За ініціативою голови Сокальської районної державної адміністрації Львівської області Ігоря Дацюка, на підставі ст.46 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні;, ст. 21 Регламенту Сокальської районної ради Львівської області VIІ скликання, 18 березня відбулась позачергова 48 сесія 7 скликання Сокальської районної ради.

На порядку денному 2 питання: про інформацію щодо санітарно-епідеміологічного стану на території Сокальського району та врегулювання ситуації, яка склалася у зв’язку з епідемією коронавірусу та про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2020 рік.

У зв’язку із введенням на території району карантину, перед початком сесії усім депутатам виміряли температуру тіла за допомогою безконтактного термометра, видали одноразові медичні маски та продезінфікували руки спеціальним спиртовмісним розчином.

Також голова СРР Микола Пасько, заступник голови Василь Бойко та голова СРДА Ігор Дацюк перед початком засідання привітали колег-депутатів, які у міжсесійний період, а також, зокрема і 18 березня, святкували свої дні народження. Тоді перейшли безпосередньо до роботи, обрали редакційну та лічильну комісії, заслухали питання порядку денного.

Про інформацію щодо санітарно-епідеміологічного стану на території Сокальського району та врегулювання ситуації, яка склалася у зв’язку з епідемією коронавірусу доповідав головний лікар Сокальської центральної районної лікарні Роман Швед.

Керівництво СЦРЛ звернулось з проханням про виділення коштів, у сумі 880 тис. грн.. для медичних потреб. З них 580 тис. грн.. буде використано для придбання апарату штучної вентиляції легень, 200 тис. грн.. – для закупівлі дезінфікуючих засобів і засобів захисту, 100 тис. грн.. – для додаткових виплат працівникам, які лікуватимуть хворих на коронавірус. Пацієнтів із коронавірусною інфекцією приймає Львівська обласна інфекційна лікарня, куди хворих направлятимуть першочергово. Окрім цього, прийматимуть інфікованих, тобто друга база, – це госпіталь у Винниках і решта лікарень – по районах, серед яких і Сокальська лікарня. Це означає, що при повній відсутності ліжок у Львівській та Винниківській лікарнях, лікуватимуть у Сокалі. Головний лікар наголосив на тому, що аби не було зафіксовано багато випадків захворювання на коронавірус, в нашій державі ввели карантин, і це, за його словами, є хорошим рішенням для профілактики захворювання. Він також ознайомив депутатів та присутніх із історією поширення коронавірусу, розповів про небезпеку, яка постала перед Китаєм та Італією, довів до відома щодо статистичних даних про хворих, осіб з підозрою та випадків смерті від COVID-19. Вкотре наголосив, що громадяни, які приїхали додому з-закордону протягом останніх тижнів повинні звернутись до сімейного лікаря, розповісти, де проживали і чи контактували з потенційними хворими. Сімейний лікар у таких випадках порадить пацієнту залишитись вдома, та скористатись методами самоізоляції, протягом цього часу він повинен стежити за своїм здоров’ям, а при перших симптомах одразу контактувати у телефонному режимі з своїм лікарем.

Стосовно роботи СЦРЛ, то головний лікар наголосив, що у закладі припиняється планова госпіталізація, відміняються медогляди, проте ургентні випадки та випадки із гострими патологіями і надалі будуть обстежуватись та лікуватись. У лікарні введений ряд обмежень, для прикладу заборонені партнерські пологи. Приміщення лікарні та поліклініки дезінфікується тричі на день, що дві години протираються поверхні, а на реєстратурі видають маски тим пацієнтам, які відчувають нездужання, чи мають симптоми ГРВІ, грипу чи коронавірусної інфекції. Стосовно масок, то Роман Швед наголосив, що з області виділили 10 тис штук, для пацієнтів і персоналу, але найгостріше стоїть проблема із апаратом штучної вентиляції легень, засобами захисту, особливо для медиків, які будуть лікувати хворих на коронавірус.

Головний лікар СЦРЛ наголосив і на тому, що у поліклініці виділена спеціальна ізольована кімната, де прийматимуть та обстежуватимуть хворих із підозрою на коронавірус, якщо пацієнт звертається в лікарю вночі, то така ж кімната є і в приймальному відділені. Після обстеження хворого у цих кімнатах приймається подальше рішення щодо його шпиталізації.

Після короткої доповіді перейшли у режим питання-відповідь. Зважаючи на те, що питання врегулювання ситуації, яка склалася у зв’язку з епідемією коронавірусу, стоїть гостро не лише в районі, а й в державі, у депутатів виникло багато запитань до головного лікаря стосовно того як відбуватиметься перевірка хворих, де вони будуть лікуватись, чи готове інфекційне відділення до прийому таких пацієнтів, яка подальша доля лікування хворих з іншими вірусними захворюваннями, чи напрацьований алгоритм дій у разі, якщо Львівська та Винниківська лікарні не справлятимуться з напливом хворих, хто лікуватиме пацієнтів з коронавірусом тощо.

Зауважимо, що за словами Романа Шведа, інфекційне відділення не припинятиме свою роботу, там надалі лікуватимуться хворі із вірусними захворюваннями, натомість можливі пацієнти із COVID-19 лікуватимуть у палатах-боксах в приміщенні лікарні. «Ми не маємо серйозних засобів по процесі лікування в інфекційному відділені, тому не будемо розпилюватись, а сконцентруємось у тому корпусі» – наголосив Роман Швед.

За словами Романа Шведа, вірусна інфекція викликає сухий кашель, поступово вражає дихальні шляхи, викликає запальний процес в легенях. Тому апарати штучної вентиляції легень є життєво необхідними для таких пацієнтів. На сьогодні, в Сокальській центральній районній лікарні є 5 таких апаратів, з них – 2  можуть застосовувати для хворих на коронавірус.  Роман Швед підкреслив, що вони очікують на допомогу від держави, а також від  Червонограда, Великомостівської ОТГ, Радехівського району, чиїх хворих заплановано лікувати в Сокальській центральній районній лікарні. В ході обговорення цього питання, голова районної ради Микола Пасько повідомив, що після виділення 880 тис. грн., в резервному фонді районного бюджету ще залишається 1 млн 808 тис. грн.. В разі необхідності ці кошти також можна буде використати на боротьбу із коронавірусом. Окрім того, буде пропонуватись Червонограду, Радехівському району, Великомостівській ОТГ фінансово долучитись і допомогти Сокальській центральній районній лікарні із медичними обладнанням, медикаментами та засобами захисту. В результаті інформацію головного лікаря щодо санітарно-епідеміологічного стану на території Сокальського району було вирішено взяти до відома. Депутати рішення підтримали одноголосно.