Останні новини

Комісія з питань ТЕБ та НС заборонила функціонування закладів громадського харчування та регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні

17 березня відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сокальської райдержадміністрації під головуванням очільника РДА Ігоря Дацюка, завідувача сектору з питань цивільного захисту Юрія Наумчука. За поточний місяць – це вже четверте засідання і тема його незмінна: запобігання поширенню на адміністративній  території Сокальського району гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

На розгляд комісії винесли проект пропозицій щодо режиму роботи закладів, установ на Сокальщині у період карантину (до 3.04). Цим проектом забороняється робота закладів громадського харчування, проводження спортивних, культурних, рекламних, соціальних, релігійних масових заходів, де кількість учасників перевищує 10 осіб, окрім заходів необхідних для забезпечення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, заборонити роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів.

Даним проектом від  12 год. 18 березня 2020 року припиняються регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньо обласному і міжобласному сполученнях. Йдеться про регулярні і нерегулярні транспортні перевезення пасажирів. Ця заборона не розповсюджується на звичайний автомобільний транспорт. Вона стосується саме перевезень пасажирів, не вантажів. Вагомою проблемою є нерозуміння мешканців району масштабів даної ситуації, недотримання карантину. Для кращого донесення інформації Ігор Дацюк висловив ініціативу створити робочі групи та інформувати усіх щодо цієї постанови. Дані обмеження у функціонуванні закладів, обмеження у транспорті та заборона на масові заходи – насамперед є профілактикою захворювань. При самоізоляції, карантинних заходах ризик захворіти на грип, ГРВІ чи коронавірус в рази менший, аніж при щоденному тісному контакті з іншими людьми. Представники комісії також погодились, що мешканці Сокальщини повинні обмежити себе у купівлі молочних продуктів на базарах та на прибазарній території, адже такі продукти теж несуть певний ризик. Заступник міського голови Сергій Марчук зауважив, що потрібно донести інформацію до жителів району, що карантин – це не час для прогулянок містом. Для кращого оповіщення людей про заходи карантину комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сокальської райдержадміністрації визначила декілька можливих методів.

Також комісія вирішила: на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року №215 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», з метою запобігання поширенню на території району гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2

Заборонити:

1. Відвідування закладів освіти її здобувачами до 3 квітня 2020 року.

2. З 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

3. З 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

4. З 12 год. 00 хв. 18 березня 2020 року до 3 квітня 2020 року: -регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні (крім перевезення легковими автомобілями); -перевезення понад 10 пасажирів одночасно в одному транспортному засобі та автомобільному транспорті, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах у звичайному режимі руху; -перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі; -заїзд на територію автостанцій автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському внутрішньо обласному  і міжобласному сполученні, та реалізацію власниками автостанцій квитків автомобільним перевізникам, які виконують такі перевезення.

Рекомендувати органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості — також роботи в режимі реального часу через Інтернет.