Останні новини

Представники громад зірвали вирішальне засідання в ЛОДА щодо формування ОТГ

Децентралізаційні реформи мають на меті зміцнити місцеве самоврядування. Нагадаємо, що на Сокальщині за останні роки районна рада кілька разів декларувала позицію створення семи громад, проте вище керівництво держави до неї не дослухалось і пропонує створити лише 4 громади. Деякі з проектованих ОТГ особливого спротиву не зазнають, але є і такі, де мешканці повинні відстоювати своє право на свободу, такі як Соснівка, Сілець, та сусідні Волсвинська та Межирічанська ради. Соснівський міський голова Ірина Харчук зауважила, що міська рада підтримує входження міста до Червоноградської ОТГ, проте місцеві активісти з цим категорично не погоджуються і всіляко висловлюють протести. Підтримував створення Сілецької ОТГ і Межирічанський Сільський голова Іван Сироїд.

Проте

На сьогодні відомо, що обласна міжвідомча робоча група з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового рівня Львівської області у п’ятницю, 21 лютого, мала розглянути формат найбільш дискусійних шести ОТГ у різних районах Львівщини та майбутньої Львівської ОТГ. Однак представники громад зірвали засідання, до Львова справа не дійшла. Повідомляє аналітичне інтернет-видання Львова Zaxid.net. Тож, на анонсоване ЛОДА засідання міжвідомчої групи у сесійний зал Львівської облради, який розрахований приблизно на 100 осіб, прийшли понад 500 представників громад з різних районів та передмістя Львова. Усіх охочих впустили в середину, де вони зайняли більше ніж половину сесійного залу, натовпи стояли і усіх проходах. Люди прийшли відстоювати свої ОТГ з плакатами: «Слуги народу, заберіть мафію від формування ОТГ», «Шахтарі за Сілецьку ОТГ» тощо.

На початку засідання голова міжвідомчої групи, перший заступник голови ЛОДА Василь Лозинський оголосив, що область отримала чітке доручення від Мінрегіону якнайшвидше подати на затвердження у міністерство проект перспективного плану. Крайній термін подання спливає саме 21 лютого. Представники міжвідомчої групи встигли прийняти рішення щодо трьох дискусійних ОТГ.

У перспективному плані Сокальського району міжвідомча група не підтримала утворення окремої Сілецької ОТГ (з центром у Соснівці), затвердивши ці населені пункти у складі Червоноградської ОТГ. Це рішення збурило мешканців, які відстоювали утворення окремої Сілецької ОТГ. Активні жінки з Соснівки підійшли до столу президії з вимогою повернутися до розгляду їхнього питання. Присутні у залі підтримали їх вигуками «Ганьба!», «Банду геть!». Міжвідомча група спробувала перейти до розгляду дискусійних ОТГ Миколаївського району, однак безуспішно. Через крики у залі голова Василь Лозинський оголосив про закриття засідання, пояснивши, що неможливо працювати в таких умовах. Засідання тривало близько двох годин, до розгляду Львівської ОТГ справа не дійшла. Відтак рішення щодо формату майбутньої громади, найімовірніше, прийматиме вже не ЛОДА, а Кабмін і Верховна Рада.

Далі ситуація переросла у стихійний мітинг. Депутати облради від «Свободи», НРУ, «Батьківщини», активісти, представники громад по черзі виголошували свої вимоги в мікрофон. Вимагали продовжити засідання, створити нову робочу групу, але вже без чиновників, приймати власні рішення, пропонували покликати голову ЛОДА Максима Козицького, аби він прийняв усі рішення так, як цього хочуть громади. Ситуацію спробував взяти під контроль заступник голови ЛОДА Юрій Холод, він навіть запропонував продовжити роботу. Однак коли порахували присутніх представників міжвідомчої групи, вже не було кворуму. Представники громад залишилися у залі, вимагаючи продовження роботи міжвідомчої групи і прийняття рішень – зазначають журналісти аналітичного інтернет-видання Львова Zaxid.net. Зауважимо, що схожа подія трапилась і 31 січня, тоді на засідання комісії в ЛОДА прийшли мешканці Соснівки, які вимагали створення Сілецької ОТГ.

Отож із останнього засідання активісти зробили висновок, що у баталіях за Cілецьку ОТГ можна ставити крапку. Голосування – Червоноградська ОТГ отримала більшість.