Останні новини

Сьогодні відзначають день Героїв Небесної Сотні

Щороку із приходом зими ми згадуємо про ті події, які відбулись 6 років тому у серці Соборної і Незалежної України. Від спомину про які душа крається, очі наливаються слізьми, і з’являється нав’язлива думка: «Чи готові ми все звести нанівець?». А все починалось інакше…

«Революцію творять романтики…» сказав одного разу Томас Карлейль. Проте про продовження фрази у 2013-2014 році ніхто і не задумувався, як і про наслідки Революції Гідності. Усе починалось як мирний протест проти тодішньої влади, корупційних систем, а головною метою заходів було показати верхівці, що український народ підтримує європейський напрямок політики України. У ніч проти 30 листопада 2013 року розпочався новий відлік історії України. Після побиття мітингарів-студентів на Хрещатику, громадськість немов прокинулась від летаргічного сну – тоді зчинились масові заворушення, які показали, що лише сильні духом зможуть змінити історію, і «революцію…втілюють в життя фанатики…». Усі міста країни сколихнула хвиля мітингів на підтримку Майдану. Єдине, що болить в учасників Майдану сьогодні – це поступове забуття людей про ті страшні події, які відбулись всього лиш 6 років тому, і які досі мають своє продовження. Адже «плодами (революцї) користуються негідники». Теперішня влада повинна пам’ятати, що мирних протестів більше не буде…

20 лютого о 10:00 год. біля стели пам’яті Героїв Небесної Сотні у м.Сокалі відбулось віче-реквієм до Дня Героїв Небесної Сотні та панахида за загиблими героями.

Серед його учасників – школярі, освітяни, представники «Самооборони Майдану», військові, правоохоронці, священнослужителі, влада, впродовж заходу долучалися і перехожі. Спершу присутні спільно виконали Гімн України. До стели пам’яті Героїв Небесної сотні поклали квіти, запалили лампадки…Отці Ярослав Кащук, Ярослав Валюх, Андрій Дутчак, Роман Синицький, Володимир Жарський та Михайло Назар відслужили панахиду за загиблими героями.

«Ніколи нікому не стерти пам’ять нашої жертви» – зауважив митрофорний протоієрей отець Ярослав Кащук.

Отець Ярослав підкреслив, що тепер Небесна Сотня тримає небо, яке єднає нас усіх. Усі герої, які полягли за волю і незалежність нашої держави дивляться на нас із верху.

«80 днів днів і ночей, тривожних, заплаканих і вимолених. Залишивши свої родини тисячі людей стояли на вулицях день і ніч у морози заради одного. В один день тисячі простих українців стали солдатами свого народу» – наголосила ведуча заходу.

Далі слово надали голові Сокальської РДА Ігорю Дацюку. Він наголосив, що Сокальщина не була осторонь тих подій, і ми, чи не перші в Україні, провели мітинг на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку, сокальчани у грудні 2013 поїхали у столицю, аби показати, що не можуть сидіти склавши руки, коли у країні діється переворот. І, власне, цей незламний дух живе і веде нас далі. Голова Сокальської РР Микола Пасько пригадав про одного із Героїв – Юрія Білика, який загинув 20 березня 2015 у селищі Новотошківське Попаснянського району.

“Вже протягом шести років на Донбасі йде війна, там постійно гине цвіт нації.  Ми не повинні забувати про ті жертви, ми маємо нести пам’ять про героїв протягом усього життя, а не лише на відповідні події згадувати їхні імена та подвиги”.

Міський голова Вадим Кондратюк теж був учасником подій на Майдані. Сьогодні він називає цей період найжорстокішим, проте переломним часом для сучасної України.

 

 

 

 

«5 років тому указом Президента 20 лютого був встановлений днем Героїв Небесної Сотні. Вони при житті не були героями, а були звичайними людьми, які боролись за себе, за своїх рідних, за нас з вами, за свою державу. Проте, героями не народжуються, героями стають»- наголосив військовий комісар Любомир Бродюк.

 

Депутат ЛОР Сергій Касян пригадав усіх сокальчан-учасників тих кривавих подій: Андрія Мандрика, Юрія Каплету, покійного Романа Лагна…та виділив ще одного героя – Василя Смолинця, чий подвиг ми повинні пам’ятати та шанувати.

Голова спілки політв’язнів Михайло Куцяба зауважив, що молодь повинна пам’ятати про усі події, про усіх героїв, які полягли за волю нашої держави. Отець Володимир Жарський пригадав усіх героїв та зауважив, що їхній подвиг дав нам право на мирне життя, ми – велична нація, якій нічого не страшно, і ми ні в якому разі не повинні забувати, чим пожертвували герої Майдану та АТО заради мирного неба над головами.

Присутні вшанували пам’ять про героїв хвилиною мовчання.

До стели пам’яті Героїв Небесної сотні поклали квіти, запалили лампадки.

Школярі долучилися до тихої акції «Ангели пам’яті», виготовивши символічних паперових ангеликів, – їх розвішали біля стели.

 

 

Фото використанні з джерела “Голос з-над Бугу”