Останні новини

Делегація з Сокаля відвідала конференцію «Єврорегіон Розточчя» в Томашів-Любельському

7 лютого делегація з Сокальського району взяла участь у міжнародній конференції «Єврорегіон Розточчя – можливість для розвитку польсько-українського кордону», яка відбувалась в місті Томашів-Любельський (Республіка Польща).

У її складі були заступник голови Сокальської райради Василь Бойко та виконавчий директор Асоціації рад Сокальщини, депутат районної ради Віктор Притулко. Очолював делегацію голова Сокальської районної ради Микола Пасько.

Мета конференції: обговорити можливість створення заповідника «Розточчя», визначити наміри та масштаби майбутньої співпраці.

В ході заходу війти та бурмістри гмін сусідніх повітів, а також їхні старости підписали лист про намір створити «Єврорегіон Розточчя», який стане потужним імпульсом для розвитку туризму та природних цінностей польсько-українського резервату. Також, це дасть поштовх для пошуку і вирішення багатьох цікавих природоохоронних, соціальних, історико-культурних проектів, які позначаться на стані збереження лісів, об’єктів історії, культури та архітектури, благоустрою сіл і міст, сприятиме розвитку місцевого підприємництва та територіальних громад.

Одним із аргументів для створення такого простору було рішення міжнародної групи експертів ЮНЕСКО створити транскордонний біосферний заповідник “Розточчя”.

Представники місцевої організації туризму «Розточчя», міста Томашова-Любельського та міста Жовква підписали договір про партнерство для реалізації проекту «Біосферний заповідник Розточчя», що реалізовується в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

 

На завершення поїздки делегація Сокальщини відвідала «Архіпелаг Розточчя» – навчально-розважальний заклад, який наразі будується в Буді, де представлені інноваційні технології віртуальної та доповненої реальності, а також парк мініатюр Бордерланд.