Останні новини

Зеленський зустрівся з шахтарями на Львівщині

6 лютого, Президент України Володимир Зеленський відвідав шахту “Межирічанська” державного підприємства “Львіввугілля” у Червонограді. Глава Держави відповів на найболючіші питання шахтарів, зокрема, щодо заборгованості по заробітній платі. Як повідомляє інтернет-портал Варта 1, Спілкування президента з шахтарями “Межирічанської” відбувалося просто перед будівлею шахти.

Працівники шахти поскаржилися на великі борги із зарплати та жахливі умови праці, яка належно не оплачується.

Наші шахтарі голодні і холодні. Ви би бачили, в яких умовах вони працюють. У воді чорні, а приїжджають голодні і не мають чим сім’ю годувати. Але вугілля в нас купують, фірми засновуються, не банкрутують. Вони наживаються на тому вугіллі, а шахтарям не платять зарплати. Візьміть та розберіться, чому так є?” – сказала одна з працівниць шахти.

Ми знаємо, що сьогодні перед шахтарями (Львівщини, – ред.) 22 млн гривень заборгованості. Ми будемо її закривати. Перше, що я хочу, щоб ми почали із заборогованості цій шахті (“Львіввугілля”, – ред.)”, – відповів президент.

Зеленський наголосив, що до кінця лютого зарплатна заборгованість перед шахтарями Львівщини буде закрита.

По-друге, всі чутки, що завтра закриється шахта, виженуть шахтарів… У нас є в цілому проблема. У нас більше 50 шахт, у нас 67 тисяч людей працює, з яких 37 тисяч – на державних шахтах. З сім’ями – це 200 тисяч. Ніхто нікуди не викидає”, – сказав Зеленський.

Крім того, 25 лютого Глава Держави прийде на Нараду шахтарів, де будуть обговорюватися проблеми галузі. До цього моменту заборгованість буде погашено повністю або частково.