Останні новини

Порушуємо міфи про коронавірус

Щодено із різноманітних засобів мас-медіа ми чуємо про нову епідемію, яка захопила світ – коронавірус, про жертви та загальну кількість хворих. Ми не залишились осторонь цієї теми, тому поспілкувались з лікарем інфекціоністом Сокальської ЦРЛ Ярославом Вороною .

Станом на 6 лютого 2020 року у світі зареєстровано 28 274 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції, з них 565 летальні. Окрім Китаю, випадки захворювання зафіксовані в 24 країнах світу.  На щастя, МОЗ повідомляє, що в Україні жодного підтвердженого лабораторно випадку нової коронавірусної інфекції не зареєстровано. Всесвітня організації охорони здоров’я оголосила надзвичайний стан міжнародного рівня через поширення коронавірусу з Китаю. Про це за підсумками засідання надзвичайного комітету ВООЗ оголосив глава організації Тедрос Аданом Гебреєсус. За його словами, у ВООЗ немає сумнівів у здатності Китаю стримати поширення вірусу. «Головна причина (оголошення надзвичайного стану — ред.) — не через те, що відбувається в Китаї, а через те, що відбувається в інших країнах. Наше головне занепокоєння — що вірус може проникнути в країни зі слабкою системою охорони здоров’я», — сказав очільник організації. Ярослав Ворона повідомив, що в Сокальську центральну лікарню надійшли рекомендації від МОЗ та ВООЗ із метою профілактики коронавірусних захворювань. Проводяться навчання з медичними працівниками району та інформхвилини для жителів Сокальщини.

Експерти вважають, що найбільшу загрозу хвороба становить для людей зі слабким імунітетом, проте вже були зафіксовані випадки смерті серед молодих людей без хронічних захворювань. За попередньою інформацією, вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей. Люди, інфіковані 2019-nCoV, можуть бути заразними до того, як проявляться симптоми. Однак, ґрунтуючись на наявних на цей час даних, саме люди, у яких уже є симптоми захворювання, є переважним джерелом  поширення вірусу. Лікар інфекціоніст зауважив, що ефективного способу лікування вірусу у світі ще не знайшли.

Також при лікуванні коронавірусних інфекцій повинні бути спеціально облаштовані бокси, спецобладнання, засоби індивідуального захисту, які, за словами Ярослава Ворони, на сьогодні не відповідають сучасним вимогам. Якщо ви хочете захистити себе від зараження новим коронавірусом, вам слід дотримуватися основних правил гігієни, а також уникати по можливості тісного контакту з усіма, у кого проявляються симптоми респіраторного захворювання, зокрема,  кашель і чхання.

Наступні заходи спеціально не рекомендуються в якості засобів проти 2019 nCoV, оскільки вони не є ефективними для захисту і можуть бути навіть шкідливими:
– прийом вітаміну C,
– пиття традиційних трав’яних чаїв,
– носіння декількох масок для максимального захисту,
– самолікування, у першу чергу – прийом антибіотиків.

Для недопущення поширення вірусу 2019-nCoV в Україні  були вжиті заходи:
-Прийнято наказ про утворення  оперативного штабу щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом  та затвердження рекомендації щодо дій при виявленні коронавірусної інфекції.
-Розпочато температурний скринінг пасажирів на прямих рейсах з Китаю в аеропорту Бориспіль. На санітарно-карантинних пунктах в аеропорту Бориспіль посилено команди швидкого реагування та епідеміологів та переведено їх в цілодобовий режим роботи. Також забезпечено чергування бригад швидкої медичної допомоги.
-Надані рекомендації лікарям, як діяти у разі виявлення випадку 2019-nCoV.
-Надані роз’яснення та рекомендації і лабораторними центрами МОЗ України .
-Рекомендовано утриматися від подорожей до Китаю.

Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:
часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою,
уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

 

Деталі тут