Останні новини

Лідери профспілок ДП «Львіввугілля» третій день голодують. Шахтарі перекрили дорогу

У четвер, 23 січня тривала трьохгодинна акція протесту. Шахтрі перекривали дорогу міжнародного значення Львів-Рава-Руська. Лідери Незалежної профспілки гірників України з місця подій повідомляли про мирний перебіг акції. Кожні 10 хвилин вони пропускають спецтранспорт, рейсові автобуси, транспорт з дітьми та людьми похилого віку.

Нагадаю, що ця акція є частиною протестної кампанії, спрямованої на вирішення владою питання виплати зарплатної заборгованості перед працівниками ДП «Львіввугілля».

Водночас, в будівлі Львівської ОДА третій день триває голодування профспілкових лідерів, а саме Мирослави Кафтан (очільниці Регіонального об’єднання Незалежної профспілки гірників України м.Червоноград, голів ППО НПГУ шахти «Межирічанська» Василя Лесняка, шахти «Степова» Василя Семканича та шахти «Червоноградська» Валерія Бабія.

По обіді 23 січня регіональне об’єднання Незалежної профспілки гірників України Червонограда на сторінці у ФБ звернулося з проханням про припинення голодування своїх колег.

Днем раніше, 22 січня в ДП «Львіввугілля» надійшли кошти від реалізації вугільної продукції на виплату заробітної плати 6% за листопад 2019 року. Загалом за той лише місяць виплачено 16%. Як зазначає джерело усі кошти, які надходитимуть у ДП «Львіввугілля» будуть скеровуватись виключно на виплату заробітної плати.

Станом на 16 січня борг по зарплаті перед гірниками держпідприємства складає більше 317 млн грн (це грудень, листопад та частково жовтень 2019 року).

Також у соціальних мережах був опублікований лист ПАТ «ЦентрЕнерго» за підписом в.о. гендиректора Володимира Потапенка першому заступнику голови Львівської ОДА Василеві Лозинському в якому йдеться, що на ваш лист від 22 січня відносно погашення заборгованості за поставлену ДП «Львіввугілля» вугільну продукцію, повідомляємо, що починаючи з 21 січня ПАТ «ЦентрЕнерго» почало перераховувати від 5 до 10 мільйонів гривень щодня до повного погашення заборгованості за поставлене вугілля – йдеться у листі.

Нагадаємо борг споживачів перед ДП «Львіввугілля»  на середину січня дорівнював понад 270 млн грн, Зокрема, ДП «ДержВуглеПостач» заборгувало 113 млн грн, Калуська ТЕС – 15 млн грн та ПАТ «Центренерго» – 143 млн грн).

Мирослава Кафтан з місця голодування повідомляє, що профспілки вимагають, аби керівництво Львівської ОДА терміново доповіло Президенту України про критичну заборгованість перед гірниками Прибужжя та про кризу галузі загалом.

Також вони підготували листи з вимогами до Президента та Уряду. За словами голодувальників протест триватиме доти, доки не буде вирішене питання заборгованості перед працівниками дерпідприємства «ДП Львіввугілля».