Останні новини

9 січня вшановуємо пам’ять нашого земляка, старшого солдата резерву Нацгвардії Романа Лагна

Сьогодні, 9 січня – 5 річниця з дня смерті нашого земляка, старшого солдата резерву Нацгвардії Романа Лагна. Нагадаємо, 9 січня 2015 р., у селищі міського типу Станиця Луганська, Луганської області, під час бою, віддав своє життя за Україну, за нас з вами, старший солдат резерву Національної гвардії України, старший кулеметник батальйону імені генерала Кульчицького,(Львівська обл., м.Сокаль) Роман Іванович Лагно.

Тоді близько 12:30, під час виконання бойового завдання з патрулювання території в районі пішохідного переходу через річку Сіверський Донець на околиці селища Станиця Луганська, по вулиці 5-та Лінія, підрозділ батальйону НГУ потрапив у засідку, влаштовану незаконним збройним формуванням. Під час двогодинного бойового зіткнення атаку вдалося відбити, — на допомогу прийшли інші підрозділи НГУ та МВС і бронетехніка ЗСУ, — але в ході бою загинуло двоє і ще 14 бійців дістали поранень. Старший солдат Лагно, прикриваючи вогнем відхід побратимів, дістав тяжкі вогнепальні поранення, що несумісні з життям. У тому ж бою загинув підполковник Роман Фурик.

Роман Лагно похований 13 січня на кладовищі м. Сокаль. У нього залишились батьки Надія та Іван, брат, сестра та син Олексій 2003 р.н.

1 вересня 2015 на фасаді Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 — ліцей» встановлено меморіальну дошку випускнику школи Роману Лагну.

10 вересня 2015 в Сокалі, на адміністративному будинку Сокальського проммайданчика Волинського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів філії «Львівтрансгаз» встановлено меморіальну дошку загиблому співробітнику. На підприємстві започатковано Кубок ПАТ «Укртрансгаз» з волейболу «За волю до перемоги», присвячений пам’яті Романа Лагна.

У серпні 2016 на місці загибелі Романа Лагна і Романа Фурика на околиці Станиці Луганської побратими з Коломийщини встановили пам’ятний знак.

Пам’ятаймо наших героїв.