Останні новини

У Сокалі відбулась Тиха вечірка “Good Silent Party ІІІ”

У Сокалі вперше відбулась Тиха вечірка “Good Silent Party ІІІ”.

Це танцювальна вечірка з настроєм нічного клубу, спілкуванням, крутим українським контентом та відпочинком для всіх. Проте особливістю її є те, що організовується вечірка не у клубі, а у зовсім неприйнятому для цього місці.

У Сокалі вона проводилась у районній бібліотеці для дітей за адресою вул. Шептицького, 61. Паралельно із Сокалем вечірки проходили у 41 бібліотеці у різних містах України. Гасло тихої вечірки – Party for everyone, тобто вечірка для всіх. Її мета – інклюзивність, адже всі ми різні й прекрасні у своїй різноманітності. Про особливість вечірки розповіла заступник директора по роботі з дітьми СЦБС Ольга Чесак:

Головна локація вечірки в Києві –  Наукова бібліотека ім. М. Максимовича КНУ Тараса Шевченка. Щоб бути учасником цієї вечірки, потрно всього лиш завантажити  платформу Інтернет-радіо «SKOVORODA» і  під’єднатись за допомогою навушників. Слухаємо радіоефір, у якому читають різноманітні поезії, буде звучати українська музика, загалом –  слухаємо зіркових гостей Good Silent Party ІІІ.

Зауважимо, що вперше таку вечірку організували у 2016 році. Ініціатором стала переміщена до міста Старосамбільськ  Луганська обласна універсальна наукова бібліотека (Good library). Ідейним натхненником цієї вечірки є Сергій Летючий. Тоді до акції долучилось 10 бібліотек з різних міст України і з кожним роком їхня кількість зростає.

За словами Ольги Чесак, Сокальська бібліотека для дітей у такій акції бере участь вперше.

Ми захотіли це зробити. Було організовано онлайн-реєстрацію. Кожна бібліотека (та і не лише бібліотека, а просто небайдужі громадяни) могли зареєструватись і втілити це у реальність. Проте, обов’язковою умвою стало те, що локацією повинна бути бібліотека. Отож, ми зареєструвались і вирішили спробувати це у нас, у Сокалі. 

Додамо, що захід організовано за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру у співпраці з 13-ма партнерами за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Данії, Швеції та Швейцарії. Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії. Співорганізатори: публічний простір «Оціум 51. Бібліотека на Русанівці», соціально-культурний проєкт «’БезМеж».

Дійство розпочалось о 20:00. До цього часу у Сокальській бібліотеці зібралось чимало дітей та дорослих. Спершу для присутніх увімкнули онлайн-трансляцію на проекторі з Наукової бібліотеки ім. Максимовича у Києві. Ведуча радіо «Сковорода» спілкувалась із лідером рок-гурту «Фіолет» Сергієм Колосом та перекладачем жестової мови Маріною Ліферовою. Опісля присутні одягнули навушники та почали танцювати. З першого погляду це виглядало досить незвично, адже люди у повній тиші при освітленні вогників ритмічно рухаються, проте як придивишся, помічаєш, що у всіх у вухах навушники. Радіо «Сокаль» вдалось підслухати під які хіти танцювали гості 🙂

На завершення вечірки, усі мали змогу покуштувати солодощі, поп-корн та інші смаколики. Вдосталь насміятись та поспілкуватись.

Про свої враження від Тихої вечірки, яка відбулась у Сокальській бібліотеці, розповідає учасниця акції Наталія:

Я на такій події вперше. Цікаво насамперед танцювати, адже музика не грає голосно, а лунає лише у навушниках. Мені подобається ефір, мені подобаються ведучі, теми. Це класно, що бібліотеки переходять на якийсь новий рівень. Сокаль також хоче долучатись до такого. Думаю, ми будемо робити такі речі ще.

Сокальську Тиху вечірку відвідали і гості, для яких такий досвід не вперше. Зокрема, Тетяна розповіла Радіо “Сокаль”, що вона знайома з організаторами, Ніною Салій, і пам’ятає організацію ще першої Тихої вечірки:

Тоді це було доступно тільки Києву і жителям столиці. Це інклюзивна вечірка, це злам стеоретипів про те, що бібліотека є місцем, де можна лише читати. Насправді, це місце, де можна по-іншому проводити продуктивно час. І ми над цим дуже активно працюємо.

Тетяна також поділилась із нами інформацією, що цьогоріч бібліотекарі СЦБС їздили на школу менеджменту, виграли грант та планують облаштувати у дитячій бібліотеці простір, де буде інтерактивний відпочинок: настільні ігри, кіноклуб. Він стане альтернативою всім сучасним розвагам для підлітків.

Тиха вечірка, на мою думку, є дотичною до того, що ми плануємо реалізувати. Адже це місце, де можна потусуватися у навушнииках, без алкоголю, без голосної музики…Мої очікування справдились, єдине, що я думала, що буде більше зацікавлених людей. Хоча б через те, що мало хто розуміє що це таке, суто з цікавості. Але нічого, це початок і це теж класно. – розповіла Радіо “Сокаль” Тетяна.

Більша частина гостей погодилась з думкою, що схожі заходи потрібно більше пропагувати та долучати до цього молодь. Андрій також поділився із нашим кореспондентом своїми враженнями від «Тихої вечірки»:

 Я був трішки шокований, що насправді заходи такого типу, як сьогодні відбуваються у бібліотеці, не зібрали такої, скажімо, масової кількості людей, яку б хотілося бачити. Проте, я думаю, що відбудеться такий ефект “ланцюгової реакції” – одні діти скажуть іншим, врешті-решт воно буде поширюватись і я думаю, що з своєї сторони нам треба теж намагатись популяризувати такі вечірки.

Ми також сподіваємось, що схожі подальші заходи користуватимуться більшою популярністтю у молоді.