Останні новини

3 грудня відзначають Міжнародний День людей з інвалідністю

3 грудня відзначають Міжнародний День людей з інвалідністю. Його було засновано в 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН. Саме Організація Об’єднаних Націй провела своєрідне «Десятиліття людей з інвалідністю», яке дало позитивні результати. Про проблеми людей з інвалідністю заговорили, питання перевели в площину активних практичних рішень, права людей з інвалідністю почали закріплювати на законодавчому рівні.

За словами голови Сокальської районної асоціації інвалідів Оксани Кононової на Сокальщині нараховується до 6 тисяч людей з інвалідністю. З них близько пів тисячі складають діти. У телефонній розмові вона коротко розповіла про роботу в асоціації, зазначила, що 400 людей з інвалідністю вони охоплюють безкоштовно.

Нагадаємо, на Сокальщині у 1987 році була створена вище названа асоціація, а в 2009 році тут був відкритий центр реабілітації людей з особливими потребами «Промінь надії». За словами Оксани Кононової у ньому діють різноманітні гуртки: виготовлення декоративних свічок, пошиття і комп’ютерна вишивка одягу, бісероплетіння. Тричі в тиждень працює тренажерний зал. Окрім того, спеціалісти центру надають різні консультації людям з інвалідністю та членам їх сімей з актуальних питань. наразі йде підготовка до Дня Святого Миколая.