Останні новини

В районному Народному домі відбулась презентація проекту «Стежками Героїв Сокальщини»

У День Гідності та свободи у Сокальському районному народному домі відбулась презентація проекту “Стежками Героїв Сокальщини”. На зустрічі були присутні депутати СРР, голови місцевих рад, освітяни, керівники Народних домів, завідуючі філіями бібілотек СРЦБС та усі небайдужі мешканці Сокаля.

Присутні хвилиною мовчання вшанували героїв, які віддали своє життя за Україну. З вітальним словом виступив голова Сокальської районної ради Микола Пасько, який зауважив, що під час однієї з робочих нарад, було вирішено питання щодо реалізації у 2019 році двох районних програм, серед яких програма «Національно-патріотичного, військово-спортивного виховання та підготовки молоді до служби у Збройних силах України на 2017 – 2020 роки».

Ідею проекту національно-патріотичного спрямування «Стежками Героїв Сокальщини» було реалізовано спільно з Сокальським осередком «Пласту» на початку 2019 року.  Опісля, до слова запросили представника Сокальського осередку «Пласту» Галину Матвіїв, яка розповіла, що провідною метою проекту «Стежками Героїв» є національно-патріотичне, військово-спортивне виховання нашої молоді. Про проходження акцій у межах «Пласту» розповідали учасники-пластуни  Олег Бубела, Анастасія Сольвар та Ірина Пончка.

Директор ЦОЗУ Микола Мисак розповів, що програма «Стежками Героїв» вже третій рік реалізовується в районі, і цьогорічною новизною стало доповнення проекту електронним ресурсом. Також він розповів і про фінансову сторону програми.

Голова СРР Микола Пасько та директор компанії «Українські Інтерактивні Технології» Віктор Притулко презентували електронні сервіси Сокальщини, серед яких і «Стежками Героїв Сокальщини». У сервісі міститься інформація про історичні події, які мали місце на наших теренах, про відомих постатей, які народились, проживали чи діяли на Сокальщині. За словами організаторів, цих даних немає в жодному підручнику з історії України, що робить сервіс  особливо унікальним. В майбутньому планується його вдосконалити за допомогою QR-коду. Присутні мали змогу подивитись короткий презентаційний ролик про всіх героїв Сокальщини, які полягли за свою Батьківщину.

На завершення директор МАНУ Світлана Мусій та голова СРР розповіли про конкурс для школярів, метою якого є наповнення проєкту більшою інформацією про героїв Сокальщини. Особливо це стосується сучасних бійців, які загинули у зоні проведення АТО\ООС.