Останні новини

Зарплата шахтарям – тільки після переєрестрації

За повідомленням прес-служби ДП «Львіввугілля», на сьогодні в ДП для виплати заробітної плати є два джерела надходжень: бюджетне фінансування та від реалізації вугільної продукції.

Бюджетні кошти:  31 жовтня прийнятий Закон про зміни у держбюджет, відповідно до якого на виплату зарплати гірникам виділено 1 млрд грн. З цих коштів ДП «Львіввугілля» планувало виплатити залишок зарплати за серпень, вересень, жовтень 2019 року. На даний час процедура реформування колишнього Міненерговугілля у  Міністерство енергетики та довкілля України ще триває. ДП «Львіввугілля досі де-юре у  Міненерговугілля. Розпочинати процедуру переходу без відповідного розпорядження було неможливо, хоча з боку керівництва як ДП «Львіввугілля», так і усіх вугільних підприємств держсектора, неодноразово, починаючи з серпня, були звернення щодо зміни статуту. І ось, 12 листопада (а не два місяці тому, як належало б) надійшов міністерський  наказ – внести зміни та зареєструвати оновлений Статут. Звертаючи увагу на вищесказане, наразі ситуація така: ДП «Львіввугілля», як і усі державні підприємства вугільної галузі, отримає бюджетні кошти, коли буде готовий новий Статут і всі відокремлені підрозділи пройдуть процедуру перереєстрації.

На зустрічі з Головою Уряду 8 листопада це питання обговорювалося, але на сьогодні якихось конкретних шляхів – як пришвидшити надходження коштів – Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель не пропонує.

Реалізація вугільної продукції: Через те, що держава надає пріоритет виробництву електроенергії через атомні електростанції і закуповує її з-за кордону, єдиний на сьогодні великий споживач нашого вугілля – «Центренерго» працює нестабільно. Потужності по виробництву електроенергії не задіяні, з 18 блоків працює тільки три. Відповідно, «Центренерго» не отримує кошти з енергоринку і не може розраховуватися з вугільниками.