Останні новини

Відбулась зустріч шахтарських профспілок та голови ЛОДА

12 листопада відбулася ініційована шахтарськими профспілками робоча нарада з проблемних питань.

За повідомленням прес-служби ДП «Львіввугілля», т.в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олег Акімов інформував голову ЛОДА Маркіяна Мальського про кризу, у якій опинився восьмитисячний колектив. Заборгованість по зарплаті сягає 354 млн грн, через відсутність коштів неможливо ввести в роботу нові лави. Отримати кошти на погашення заборгованості з держбюджету, із «шахтарського мільярда» днями не вийде  – потрібно внести зміни у статут щодо переходу у підпорядкування Мінекоенерго, а процедура перереєстрації доволі тривала. Кошти за реалізоване товарне вугілля від єдиного великого споживача «Центренерго» не надходять, бо немає попиту на теплогенерацію. Неважко прогнозувати, що через акцент держави на імпорт електроенергії з-за кордону та посилення позицій атомної енергетики почнуться проблеми зі збутом вугілля.

Голова Львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України Олег Турчин та голова Регіонального об’єднання Незалежної профспілки гірників України м.Червонограда Мирослава Кафтан, голови профспілкових первинок зі свого боку наголосили, що гірники вкрай обурені через невиплату зарплати і на межі соціального зриву. За дорученням трудових колективів профспілки  скерували листи до Президента України.

У нараді також взяли участь перший заступник голови ЛОДА Василь Лозинський, заступник директора департаменту ПЕК та енергозбереження ЛОДА Михайло Грет, начальник відділу вугільної та енергетичної промисловості департаменту ПЕК та енергозбереження облдержадміністрації Мар’ян Мороз, депутат Львівської обласної ради Ігор Грабінський. Маркіян Мальський з шахтарськими проблемами відразу звернувся напряму до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Делегація вугільників не покинула будівлю ЛОДА і дві години чекала відповіді. Врешті голова облдержадміністрації повідомив: сьогодні ж Президент України Володимир Зеленський та Глава Уряду Олексій Гончарук зустрінуться для розгляду критичної ситуації у вугільній галузі.