Останні новини

Гірники мітингують з вимогою погасити борги із зарплат. Прем’єр міністр Олексій Гончарук пообіцяв, що через 7 днів шахтарям погасять заборгованість

Як ми раніше повідомляли, 29 жовтня у Києві повинен був розпочатись безстроковий мітинг шахтарів з усіх регіонів України з вимогою погашення боргів із зарплати. Про це у середу, 23 жовтня, повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. “29 жовтня шахтарі з усіх регіонів України приїдуть до Києва на акцію протесту… Головна вимога протестувальників – виділення 1 млрд гривень (близько $40 млн) на виплату заборгованості із зарплати, сума якої станом на 21 жовтня вже становить 1 млрд 172 млн гривень (майже $47 млн)”, – написав він на своїй офіційній сторінці у Facebook. Гірники мають намір пікетувати Верховну Раду, яка повинна остаточно внести зміни до держбюджету 2019 року, виділивши кошти для погашення боргів шахтарям. Відповідний документ раніше депутати прийняли в першому читанні. “Шахтарські колективи налаштовані рішуче і готові залишатися в Києві доти, поки не буде прийнято рішення про виділення коштів на погашення заборгованості”, – повідомляє голова профспілки.

На продовження теми: 28 жовтня відбулась зустріч Михайла Волинця з прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком. На своїй сторінці у соціальних мережах голова Незалежної профспілки гірників України повідомив, що за результатами зустрічі з Олексієм Гончаруком: «прем’єр-міністр запевнив, що вже цього тижня, в другому читанні будуть проголосовані зміни до Державного бюджету 2019, що дозволить протягом 7-10 днів закрити заборгованість по виплаті заробітної платні перед гірниками від Сходу до Заходу України; – прем’єр-міністр погодився з нами, що всі рішення, які мають відношення до подальшої діяльності державних вугільних підприємств, мають прийматися за участі профспілок та трудових колективів; пообіцяв надати відповідні доручення силовим структурам, щоб покласти край безгосподарності та безвідповідальності в галузі. За словами Олексія Гончарука, наступного тижня він планує провести розширене засідання і більш детально, із залученням губернаторів, керівників вугільних підприємств та профспілкових лідерів, обговорити дорожню карту стабілізації роботи державних вугільних підприємств. АЛЕ. У разі невиконання паном прем’єром зазначених вище позицій, гарантую, що акції протесту гірників будуть неминучі. Питання від відповіді на які Олексій Гончарук утримався, стосуються формування бюджету на 2020 рік з урахуванням галузевої проблематики, зокрема, коштів для добудови шахти «Нововолинська №10». Сподіваюся, що прем’єр- міністр України дотримається обіцяного, і ми спільними зусиллями зможемо стабілізувати ситуацію у вугільній галузі».