Останні новини

На Львівщині пропонується створити 67 ОТГ і шість районів, на Сокальщині 4 ОТГ

Днями в сесійній залі Сокальської районної ради пройшло обговорення моделі адміністративно-територіального устрою в частині Сокальського району. Засідання проводив заступник голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський, за участю голови Сокальської районної ради Миколи Паська, керівника апарату Сокальської райдержадміністрації Віри Левандовської, в.о. директора департаменту економічної політики облдержадміністрації  Степана Куйбіди, директора та радника  Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Галини Гречин і Тараса Баранецького. Окрім того, до обговорення долучилися депутати районної та обласної рад, голови місцевих рад району та представники громадськості.

За словами обласних експертів, Міністерство розвитку громад та територій погодило проект нового перспективного плану об’єднання громад Львівщини та утворення нових районів. Зокрема пропонується створити 67 ОТГ і шість районів. Саме на такому варіанті зійшлись обласні чиновники, експерти і київські урядовці. Тепер перспективний план презентують та обговорюють в районах Львівської області.

Спочатку Тарас Баранецький розповів присутнім про можливості, які дає конкурс проектів співробітництва територіальних громад, а також про те, хто може стати його учасником, які основні умови і чим він відрізняється від обласного конкурсу проектів місцевого розвитку.

Водночас, Степан Куйбіда презентував проект адміністративно-територіального устрою базового рівня Львівської області. як йдеться у матеріалі Сокальської районної ради відповідно а наших теренах пропонується створити Сокальську, Белзьку, Великомостівську та Червоноградську міські громади. Доповідач детально зупинився на кожній з них, звертаючи увагу на індекс податкоспроможності, як основний критерій існування громади. Зокрема в Сокальську ОТГ увійдуть 20 місцевих рад, в Белзьку ОТГ – 9, Великомостівську громаду – 6, включаючи Боянецьку та Купичвільську сільські ради Жовківського району. І що стосується Червоноградської ОТГ, то тут пропонується включити 9 місцевих рад, а саме: Сілецьку, Соснівську, Волсвинську, Острівську, Гірницьку, Межирічанську та Червоноградську – разом з Яструбичівською та Поздимірською, Радехівського району.

Окрім того, відповідно до адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня пропонується на території Львівщини створити 6 об’єднаних районів це Львівський, Дрогобицький, Золочівський, Самбірський, Стрийський та Червоноградський. Зазначимо, що в ході обговорення дуже багато зауважень звучало від представників Соснівської громади.

Місцеві активісти виступали проти об’єднання Соснівки із Червоноградом, наголошували на бажанні людей створити окрему Сілецьку ОТГ із центром у Соснівці, аргументуючи це тим, що Червоноград мало цікавлять проблеми села чи маленького шахтарського міста, адже він буде захищати власні інтереси. Також вони впевнені, що Сілецька ОТГ буде фінансово спроможна і зможе розвиватись. Тому люди вимагали від обласних експертів почути та врахувати їх думку.

Водночас, виступили і Тартаківський сільський голова разом зі Жвирківським селищним. Вони говорили про можливість створення окремих громад Тартаківської та Забузької ОТГ. Позицію Сокальської районної ради озвучив його голова Микола Пасько. Він нагадав, що районні депутати не раз приймали звернення щодо формування на наших теренах 7 об’єднаних територіальних громад.

Проте на жаль, не всі місцеві ради пішли далі та оформили необхідний пакет документів, щоб створити ОТГ, цитую: «Основним критерієм для кожної громади є її фінансова спроможність. Цифри, які озвучили обласні експерти засвідчили, що за рахунок Сокальського району зміцнюється велика Червоноградська громада. При запропонованому проекті адміністративно-територіального устрою Сокальська ОТГ може бути однією з найбідніших і з найбільшою мережею освітніх закладів».

Голова райради також звернув увагу на проблему, яка виникла із приєднанням Соснівки до Сокальського району. Відповідно усім установам шахтарського міста потрібно пройти перереєстрацію. Якщо ж у 2020 році Соснівка повернеться у підпорядкування Червоноградської ОТГ то розпочнеться зворотній процес і всі заклади будуть знову проходити аналогічну процедуру. Тому очільник районної ради звернувся до Львівської ОДА посприяти у вирішенні такої проблеми.

На завершення громада попросила обласних експертів взяти всі їх зауваження до відома.