Останні новини

У Поторицькій школі відбулась зустріч голови районної ради та батьківського комітету

16 жовтня голова Сокальської районної ради Микола Пасько зустрівся із батьківським комітетом та педколективом Поторицької ЗШ І-ІІІ ступенів. Однією із головних тем зборів стала інновація у суспільному житті району – інтерактивна система організації навчального процесу та побудови інтерактивної комунікації між адміністрацією, вчителями, батьками та учнями «ОКо».

Нагадаємо, що 19 вересня в Сокальській районній раді пройшла нарада з керівниками закладів освіти Сокальського району, на якій Директор компанії «Українські Інтерактивні Технології» Віктор Притулко презентував інтерактивну систему «ОКо». Цей електронний ресурс дозволяє побачити інформацію про успішність та відвідуваність учнів, розклад занять та домашні завдання. Відтак, вчитель інформатики Поторицької ЗШ І-ІІІ ст, шкільний адміністратор системи ОКО Тетяна Рощук, розповіла присутнім про те, що колектив школи впроваджує новинку в користування, у систему «Око» вже внесенні учні та вчителі закладу, а також підкреслила, що школярі бачать інформацію лише про  себе, а батьки лише про своїх дітей. Дана система аналізує оцінки учнів і  вчителі знатимуть рейтинги успішності своїх вихованців зі всіх предметів. Водночас батьки можуть не лише отримувати інформацію про оцінки, а відразу дізнаватись, коли їх дитини немає на уроці. Як тільки в систему будуть вноситись дані про відсутність учня, батькам на телефон прийде повідомлення. Тетяна Рощук провела батькам короткий екскурс як реєструватись у програму та як користуватись нею у подальшому.     Якщо ви не є користувачем, створюєте електронну скриньку та обліковий запис. Опісля потрібно пройти анкетування, та увійти в систему ОКО. Тетяна Рощук зазначила, що система функціонує лише на території Сокальського району.Директор школи Лариса Фарин також зауважила, що керівництво розраховує на те, що після осінніх канікул вчителі та учні спільно з батьками запрацюють у системі.

До слова запросили голову Сокальської районної ради Миколу Паська. Він розповів, що система Око була розроблена за ініціативи РР, була прийнята загальнорайонна програма, завдяки якій районна рада за участю освітян сформували технічне завдання. Голова РР зауважив, що процес реєстрації у системі ідентичний реєстрації у соціальних мережах, відповідно складнощів з цим у батьків не повинно виникнути. Він розповів, що керівники закладів освіти та педагоги дискутували з депутатським корпусом стосовно доцільності ведення і електронного, і паперового журналів. Можливо, що  зовсім скоро паперові журнали будуть зняті з користування, проте для цього потрібен відповідний Закон. А що стосується електронної системи, то для її реалізації потрібні сервера, які вже наявні у районі.

Микола Пасько назвав усі переваги електронної системи оцінювання, розповів, що Око спрощує комунікацію між вчителями та батьками, адже вони у вільному доступі можуть дізнатись про успішність дітей.  Це альтернатива соціальним мережам – Вайбер, Фейсбук чи Воцап, адже відтепер батьки не перепитуватимуть у інших про домашні завдання. Микола Пасько також презентував присутнім і програму на сайті «Інвестуй в Сокальщину», де розписані усі видатки в інфраструктуру району. Він підкреслив, що усі бажаючі можуть слідкувати за зробленими роботами районної, міської чи сільської влад, дирекціями шкіл, установ тощо. Голова СРР Микола Пасько зауважив, що у його планах зустрітись із батьками різних шкіл Сокальського району та кожному пояснити про переваги нововедення. Батьки мали змогу задати голові РР будь-які питання, які мали стосунок не лише інтерактивної системи, але і інших першочергових і хвилюючих  питань освітнього характеру.

Директор Поторицької ЗШ І-ІІІ ст Лариса Фарин довела присутніх до відома про здобутки районної ради, розповіла, що за останні роки у системі фінансування освіти змінились підходи, що не може не радувати. Також Лариса Фарин підкреслила, що надзвичайно важливою ланкою у співпраці є Центр з обслуговування закладів освіти Сокальського району на чолі з Миколою Мисаком. Вона подякувала РР за зміцнення матеріально-технічної бази, та розповіла, що однією з проблем закладу є невелика кількість учнів. Лариса Фарин розповіла батькам і про нову українську школу – реформу шкільництва Міністерства освіти і науки, яка передбачає створення школи, де діти будуть навчатися через діяльність, «у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті». Микола Пасько оглянув кабінети для учнів початкових класів Поторицької школи, про які розповіла Лариса Фарин. Ці класи вчитимуться по програмі НУШ.

Опісля, вчитель історії та права Любов Шевчук розповіла батькам та присутнім про одну з найважливіших проблем сучасної школи – булінг та як з ним боротись, а Поторицький сільський голова Тарас Юхим зауважив, що у закладі відбулись позитивні зміни та подякував дирекції і представникам рр за таку спільну роботу.