Останні новини

Рятувальники провели пожежно-профілактичне відпрацювання у селі Боб’ятин

Проведення профілактичних відпрацювань фахівцями ДСНС України є одним із методів боротьби з пожежами у житловому секторі.  Відтак, 10 жовтня рятувальниками Сокальського районного сектору Головного Управління ДСНС України у Львівській області спільно з органами місцевого самоврядування, працівниками соціального захисту, національної поліції, ПрАТ “Львівобленерго” та АТ “Львівгаз”  здійснено позапланове пожежно-профілактичне відпрацювання у селі Боб’ятин.

Спершу у приміщенні Боб’ятинського сільського клубу відбулася нарада, за участі начальника відділу нормативно-технічної роботи головного управління ДСНС у Львівській області Максима Петрука, начальника Сокальського районного сектору головного управління ДСНС у Львівській області Юрія Тузяка, сільського голови Руслани Мельничук, депутатів сільської ради та небайдужих мешканців села. Начальник відділу нормативно-технічної роботи головного управління ДСНС у Львівській області Максим Петрук розповів присутнім, що відпрацювання такого роду є нормою для рятувальників і проводяться вже протягом двох років по всій території Львівської області. Метою заходу – є запобігання виникненню пожеж та зменшення кількості травмованих і загиблих на них людей, а також заборона спалювання сухої рослинності. Профілактичні бесіди та перевірки стану пожежної безпеки найчастіше проводяться з членами малозабезпечених та багатодітних сімей, а також із самотніми людьми похилого віку.

Найголовнішим збудником пожеж є людський фактор. Вони виникають або з необережності поводження з вогнем, або з халатності – при експлуатації побутових приладів не належним чином. Начальник відділу нормативно-технічної роботи головного управління ДСНС у Львівській області Максим Петрук зауважив, що зважаючи на прихід осені та низьку температуру повітря, люди часто забувають про правила пожежної безпеки та інколи перенавантажують електричну проводку різними пристроями, що спричиняє перебої в електропостачанні, а інколи призводить до пожежі. Відтак, він закликав присутніх при необхідності викликати спеціальні служби та здійснювати перевірки газових та електричних приладів у домі.

Максим Петрук також попросив настоятеля місцевої церкви отця Петра, який був присутній на нараді, донести до населення важливість недопущення спалення сухої трави. Начальник Сокальського районного сектору головного управління ДСНС у Львівській області Юрій Тузяк розповів про статистику у нашому районні. Відтак, він зазначив, що з початку року на Сокальщині виникало 223 пожежі, внаслідок яких загинуло 4 особи, з яких 1 дитина та підкреслив, що цьогоріч на території Боб’ятинської сільської ради також була зафіксована пожежа з летальним наслідком. До слова, начальник Сокальського районного сектору розповів і про те, що на теренах Боб’ятина розташовані поклади торфу, які є легкозаймистими.

Під час відпрацювання рятувальники відвідали Боб’ятинський навчально-виховному комплекс загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок, та помешкання осіб з малозабезпечених та багатодітних сімей, а також будинки, у яких проживають самотні люди похилого віку. Зауважимо, що під час відпрацювання жоден житель села не скаржився на проблеми з газом чи електропостачанням. 

Начальник Сокальського районного сектору головного управління ДСНС у Львівській області Юрій Тузяк нагадав місцевим жителям про основні правила, які допоможуть уникнути пожежі та закликав громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань: якщо ви використовуєте для обігріву пічне опалення, то перед початком, а також впродовж усього опалювального сезону, слід очищати димоходи та печі від сажі, не рідше одного разу на три місяці; при користуванні електрообігрівачів, їх не можна залишати біля речей та предметів, що під дією високих температур можуть зайнятись; у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо; слідкуйте за станом та справністю електромережі; намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності; не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками; при виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення.  До слова, щоб люди не забували про життєво важливі правила та дотримувалися їх, рятувальники вручали тематичні листівки та пам’ятки на протипожежну тематику: «Дотримання правил пожежної безпеки у побуті», «Вибухонебезпечні знахідки», «Заборона спалювання сухої рослинності», «Пожежна безпека під час збирання врожаю».

Катерина Шукатка