Останні новини

Сокальська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №4 відсвяткувала ювілей

2 жовтня у Сокальській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №4 відбулись урочистості з нагоди 30 річного ювілею. Розділити радість свята з освітянським колективом прийшли запрошені гості: сотрудники храму святих апостолів Петра і Павла, представники Сокальської районної ради та відділу освіти Сокальської РДА, методисти Сокальського районного методичного кабінету, а також колишні випускники та вчителі школи №4. Урочистості почались з традиційного вступного слова адміністрації школи, спільного виконання Гімну України та  вшанування хвилиною мовчання тих вчителів, які перейшли за межу життя. Захід розпочала заступник директора з навчально-виховної роботи Ольга Дмитрук, яка провела присутнім короткий екскурс в історію школи №4, що відкрила свої двері 30 серпня 1989 року. Ольга Дмитрук також зазначила, що одразу опісля проголошення Незалежності України, 4 школа першою освятила стіни закладу та національний прапор і ось вже 30 років вважається національною школою.

До слова запросили директора загальноосвітньої школи №4 Наталію Драган, котра розповіла присутнім, що протягом місяця, кожного тижня у стінах закладу відбувались тематичні уроки та зустрічі, які були приурочені ювілейній даті. Від так, у перший навчальний тиждень, учні мали змогу поспілкувались з випускниками, які розповідали історії з шкільного життя та говорили про те, що дала їм школа. Згодом, проводились тижні уроків доброти, любові та людяності від отців Андрія Дутчака, Михайла Ментуха, Вололимира Жарського, Петра Звіра, Романа Синицького, отця Степана Ділая та о. Михайла Назара. Третім був тиждень майстер-класів з учителями, які працювали у школі в різні роки, та педагогами, які і сьогодні навчають дітей у стінах закладу. Не забули і про тиждень спогадів та ностальгії. Також Наталія Драган передала слова привітання та вдячності від попереднього директора Володимири Андрусів, яка, на жаль, не змогла прибути на подію. Варто зазначити, що першим директором загальноосвітньої школи №4 був Іван Шукатка. Про те, яким його пам’ятають у стінах рідної школи, розповіли ведучі та присутні урочистостей.

До слова запросили настоятеля храму святих апостолів Петра і Павла Ярослава Кащука, який привітав дирекцію зі святом та вручив подарунок для школи Біблію. З вітальним словом виступив голова Сокальської районної ради Микола Пасько, який розповів присутнім, що в освіті кожен день відбуваються реформи і головним завданням вчителя є унеможливити втрату зв’язку з різними поколіннями. Ще Микола Пасько зауважив, що не зважаючи на свій юний вік, школа потребується у матеріальному забезпеченні. Від так, завдяки спільній роботі СРР, центру обслуговування закладів освіти та самої 4 школи, було реалізовано проект інклюзивно-ресурсного центру у приміщенні закладу, що дало змогу оновити часткову матеріальну базу школи, у тому числі гардеробне приміщення. Микола Пасько також розповів про проект «Схід та Захід разом», у якому 4 школа брала активну участь, та відзначив технічну виставку учнів закладу. Окрім цього, Микола Пасько нагородив кращих вчителів почесними грамотами СРДА та РР, а також подарував бібліотеці школи нові книги. Слово надали людині, котра у 1989 році відкривала загальноосвітню школу №4, колишньому начальнику Відділу освіти Оресту Когуту, який привітав присутніх з ювілеєм. До вітального слова запросили головного спеціаліста відділу освіти Лесю Ковалишин, яка зазначила, що колись і сама була частиною колективу 4 школи, а також виразила слова вітання. Завідувач методичного кабінету Галина Гібляк розповіла присутнім про те, що саме 4 школа була першопрохідцем у профільному навчанні, та стали 1 школою, яка мала досвід в опорному навчанні і є школою лідерства. Також, Галина Гібляк відзначила вчителів-лідерів 4 школи, серед яких директор Наталія Драган та вчитель початкових класів Надія Пинка. Опісля, виразила слова вітань та вдячності. До вітальних слів приєднався і директор «Центру обслуговування закладів освіти» Микола Мисак.Не менш важливою у становленні школи є співпраця з позашкільними закладами. Від так, на урочистостях з вітальними словами виступили директор Сокальської МАН Світлана Мусій, керівник Сокальського БДЮТу Марія Поліщук та директор ДЮСШ «Соколяни» Роман Плетінка, які привітали дирекцію 4 школи з ювілеєм та побажали побільше плідної роботи.

Протягом події кращі вчителі були нагороджені грамотами методкабінету, адміністрації школи та РДА і РР. В ході урочистостей присутні мали можливість насолодитись виступами анасамблю викладачів, співом Богдана Барчука, Любовї Ксенюк, Уляни Шевчук. А також прослухати гуморески у виконанні Василя Гаврилюка.

Катерина Шукатка