Останні новини

Сокальська Мала академія наук розпочала навчальний рік та відсвяткувала ювілей

У Сокальській Малій академії наук відбулись урочистості з нагоди початку нового навчального року. Розділити радість свята з освітянським колективом та слухачами МАН прийшли запрошені гості: сотрудник храму святих апостолів Петра і Павла отець Ярослав Валюх, головний спеціаліст Сокальської районної ради Юлія Кулик, директор «Центру обслуговування закладів освіти» Микола Мисак, методист Сокальського методкабінету, відповідальна за роботу із обдарованими дітьми Олена Батіг, голова ради МАН Сергій Гнідець.

З вступним словом виступила директор Сокальської Малої академії наук Світлана Мусій, яка привітала усіх з 15-тим ювілеєм академії  та новим навчальним роком та зазначила, що стежачи за долею слухачів МАН, які згодом вступають в елітні ВУЗи країни, а опісля стають провідними спеціалістами у різних галузях, можна стверджувати, що робота вчителя у академії є надважливою, адже з її допомогою формується розумне молоде покоління. Директор МАН Світлана Мусій підкреслила, що такої кількості бажаючих студентів ще не було за усі 15 років існування академії, і цьогоріч 499 старшокласників з 20-ти загальноосвітніх шкіл Сокальщини будуть навчатись в позашкільному закладі. Також, Світлана Мусій окреслила і найбільші проблеми малої академії серед яких  недостатня кількість приміщень та обмеження у навчальних годинах.

Цьогоріч у МАН діятиме 15 творчих об’єднань, слухачі яких зможуть спробувати свої сили у трьох проектах, що будуть реалізовуватись Малою академією наук. Це – «Вулицями міста Сокаль», «Історія розвитку освіти Сокальщини» та «Мистецька палітра соколиного краю». Директор Малої академії також виразила слова вдячності владі району, зокрема Миколі Паську та центру обслуговування закладів освіти на чолі з Миколою Мисаком, які підтримують заклад у всіх починаннях. До слова запросили сотрудника храму святих апостолів Петра і Павла отця Ярослава Валюха, який благословив присутніх та зауважив, що усі випускники МАН є успішними.

Директор «Центру обслуговування закладів освіти» Микола Мисак зазначив, що надзвичайно приємним є усвідомлення того, що мала академія наук є тим місцем, куди діти не перестають ходити.

Також він зауважив, що матеріальне забезпечення є важливим аспектом у підтриманні та розвитку закладу. Микола Мисак привітав присутніх з новим навчальним роком, який лишень розпочався у стінах закладу та побажав творчо рости. Головний спеціаліст Сокальської райради Юлія Кулик побажала, щоб новий навчальний рік відкрив перед учнями нові обрії знань, а педагогам приніс задоволення від результатів своєї праці.

До слова запросили методиста Сокальського методкабінету, відповідальну за роботу із обдарованими дітьми Олену Батіг, яка підкреслила, що працювала в МАН з перших років існування і висловила слова вдячності за той час колективу та безпосередньо директору Світлані Мусій. Також Олена Батіг привітала присутніх з ювілеєм та початком навчального року та підкреслила велику кількість досягнень студентів малої академії. Від імені батьків з вітальним словом звернувся Сергій Гнідець. Він приєднався до вітань, та підкреслив, що позитивна динаміка росту слухачів позашкільного закладу не може не радувати. Опісля, методист малої академії наук Світлана Воробей зачитала наказ про зарахування учнів слухачами МАН та призначення керівників творчих об’єднань. На завершення, слухачка МАНу Софія Доскоч зачитала присягу і всі разом виконали гімн Сокальської Малої академії наук.  В ході урочистостей присутні мали можливість насолодитись талантами слухачів Сокальської Малої академії наук: чудовим співом юної виконавиці Роксолани Весній, картинами молодої художниці Софії Чернявської та авторським віршем про позашкільний заклад від Оксани Бельзецької. 

Катерина Шукатка