Останні новини

У центральній районній лікарні оновили хірургічне відділення

23 травня у Сокальській центральній районній лікарні освятили оновлені приміщення хірургічного відділення. Обряд освячення провів капелан лікарні, отець Павло Пащук. Участь в урочистому відкритті взяли голова Сокальської РР Микола Пасько, голова СРДА Андрій Дяченко, головний лікар СЦРЛ Роман Швед, гість зі Львова – завідувач 3-го хірургічного відділу Львівської обласної клінічної лікарні, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з хірургії Юрій Шаваров і, звісно, працівники хірургічного відділення на чолі із його завідуючим Валерієм Комарницьким.

 

 

 

 

 

 

Спершу всі разом помолилися у каплиці відділення хірургії, потім освятили кожне оновлене приміщення. При нагоді посвятили й ендоскопічний кабінет поліклініки, в який закупили нове обладнання. Отець Павло Пащук поблагословив, аби в цих приміщеннях швидше виліковувалися пацієнти і ще краще працювалось медперсоналу.

Хірургічне відділення – одне з найбільших у районній лікарні, в ньому великий потік хворих, тож, тепер умови їхнього перебування там значно покращаться – переконаний головний лікар ЦРЛ Роман Швед, який зізнається, що оновити саме це відділення було його мрією відколи він став головним лікарем, адже за спеціальністю є урологом, тому, власне, у цьому відділенні починав свою медичну практику. Він сподівається і навіть впевнений в тому, що це було не лише його особистою мрією, а й всіх жителів Сокальщини.

Ремонт хірургічного відділення вдалося зробити завдяки виграшу в двох конкурсах проектів місцевого розвитку від Львівської обласної ради на загальну суму 700 тис. грн. (серед них були і внески громади) і фінансовій підтримці районної ради на суму близько 1 млн. грн. Допомога була потрібна, адже якби хотіли завершити ремонти за допомогою мікропроектів, довелось би чекати ще близько 2 років. Побачене справді тішить! Приміщення відремонтували за європейськими стандартами, частково оновили обладнання, постіль, в коридорах встановили камери відеоспостереження, в кожній палаті зробили санвузол із туалетом і душем та кнопкою негайного виклику медсестри. Ми перевіряли – кнопки працюють, пацієнти кажуть, що це дуже зручно та й медсестри швидко реагують. Планують ще оновити ліжка, матраци і повністю всю постіль. Ремонти проводили майже 2 роки, цей період, як зізнається Роман Швед, був дуже складним, але все ж разом успішно його пройшли, за що лікар щиро вдячний усім причетним, а їх не мало: обласна рада, районна рада із головою і всім депутатським корпусом, спонсори, медичний персонал й інші.

Ендоскопічний кабінет поліклініки оновили завдяки районному бюджету на суму близько 1,5 млн. грн. Рік тому у кабінет закупили нове обладнання: фіброколоноскоп і гастроскоп, які допоможуть діагностувати окремі онкозахворювання на ранніх стадіях – пояснює головний лікар.

Не дарма кажуть, що стіни лікують, і якщо не вдома, то в хороших умовах лікарні точно. Цю думку нам підтверджують пацієнти хірургії. Микола зі Сокаля, відвідує тут свою маму, каже, що тепер умови – європейські, добре пам’ятає, що було раніше.

У лікарні і надалі працюватимуть над покращенням різних відділень. Адже на запитання про плани головний лікар ЦРЛ Роман Швед відповідає коротко: «чим більше робимо, тим більше хочемо ще». За останні три роки сокальська районна лікарня виграла 41 мікропроект, це рекорд в області. Зокрема, цьогоріч вони стали переможцями 7 мікропроектів, а також вже практично стартував міжнародний проект у співпраці є Євросоюзом, за кошти якого придбають швидку медичну допомогу та спеціалізоване медичне обладнання для невідкладної лікарської допомоги, серед нього реанімобіль «S» класу. Особливо важливим є пункт вишколу надання першої медичної допомоги: спочатку планують підкувати медперсонал, після – організують безкоштовне навчання для всього населення Сокальського району. Представники районної ради, які ініціювали цей проект разом із керівництвом Сокальської лікарні вже їздили в Польщу на стартову конференцію.

Вражений змінами в Сокальській районній лікарні і гість зі Львова завідувач 3-го хірургічного відділу Львівської обласної клінічної лікарні, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ЛОДА з хірургії Юрій Шаваров. Він чітко розуміє, що громада нічого не варта без потужної освіти, медицини і місцевого керівництва. Тому працювати над розвитком однієї з цих галузей дуже важливо для будь-якої місцевості. Зміни у Сокальській лікарні помічає, адже порівняно з тим, що було, їх видно неозброєним оком. У Сокальській ЦРЛ є кадри, розуміння керівництва і матеріальне забезпечення – умови, які допомагають реалізовувати великі проекти. Те, що зробили у хірургії – колосальна праця – народжена від мрійливого задуму до вдалої реалізації.

Вкладати гроші на місцях – важливо, адже ніколи не знаєш де застане біда – переконаний львівський хірург. Тому те, що роблять у Сокалі – приклад для громад інших районів та зрештою й Львова. Власне, хірургічне відділення Сокальської лікарні виглядає на рівні з Львівськими лікарнями і є одним з кращих серед інших районів.

Про оновлені умови, в яких зараз працює хірургічне відділення, говорить його завідуючий Валерій Комарницький, розповідає, що пацієнти вражені та й медперсоналу набагато приємніше працювати. Але не тільки у ремонті справа, покращення є й в обладнанні. Найбільше, за словами Валерія Комарницького, бракує медикаментозного забезпечення, бо ціни на ліки засмучують. З командою планують взяти участь у проекті від Японського посольства на оновлення обладнання.

Працювати в оновлених умовах дуже добре – каже старша медична сестра хірургічного відділення СЦРЛ Олександра Барна, але також говорить про погане медикаментозне забезпечення і низькі зарплати.

Голова СРДА Андрій Дяченко на своїй посаді менше двох місяців, тож, вражений тим, що спільно зробили працівники РДА, РР і лікарні, а порівняно з іншими лікарнями, де лікувався – переваги очевидні.

Медицина Сокальщини покращує свій рівень. Ремонтують не лише центральну лікарню і поліклініку в Сокалі, а й ФАПи, амбулаторії сімейної медицини, тощо. Для цього і працюють – говорить голова СРР Микола Пасько, намагаються виділяти кошти з районного бюджету на найнеобхідніше, але планів ще багато. Оновлення хірургічного відділення яскраво демонструє загальний підхід до правильних управлінських рішень по виділенню коштів. Власне, відділення хірургії – це приклад співпраці різного рівня, медики проявили інтерес до мікропроектів, виграли, а районна рада підтримала їх і допомогла. Колектив відділення дуже активний, вони зробили чимало роботи – кінцевий результат виправданий – хто стукає, тим відчиняють – вкотре наголошує голова РР, але одночасно каже, що це не особлива, а одна із рядових подій. Всі разом активно працюють над розвитком медицини Сокальського району, тому попри нові конкурентні умови і медичну реформу все в порядку.

Результатом задоволені, але хочуть більше – це нормально – каже Микола Пасько, планів багато, тож, і надалі підтримуватимуть якомога більше звернень. Це стосується не тільки охорони здоров’я. Допомагатимуть кожному виграному мікропроекту, а при можливості і не тільки.