Останні новини

На Сокальщині створено ботанічний заказник місцевого значення «Двірцівський»

21 травня Львівська обласна рада прийняла рішення про створення ботанічного заказника місцевого значення «Двірцівський».

Ботанічний заказник створено на площі 63,9 гектари з метою збереження ценопопуляції шафрана Гейфеля (більш відомого як крокус), зокрема унікальної білоквіткової форми шафрана, інших рідкісних та зникаючих видів, їх унікальних форм, підтримання біорізноманіття регіону, охорони поліських морено-зандрових долинних ландшафтів та лісових екосистем. Іншими словами, перш за все, існування заказника допоможе зберегти насадження шафрану, яких на території заказника є дуже багато.

Розташований заказник «Двірцівський» у Реклинецькому лісництві, квартал 21, виділи 1-10, 12-13 Сокальського ДЛГП «Галсільліс» (див. карту-схему), на території Великомостівської об’єднаної територіальної громади (територія колишньої Двірцівської сільської ради) за межами населеного пункту. Географічно земельні ділянки, де створено ботанічний заказник, знаходяться на території Малого Полісся між селами Двірці, Волиця (Двірцівська), Куличків, Бутини і містом Великі Мости.

Проект створення заказника місцевого значення розроблено науковцями Державного вищого навчального закладу «Національний лісотехнічний університет України» в складі: професора кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу Мирослави Сороки, доцента кафедри лісових культур і лісової селекції Сергія Жмурко, кандидата с/г наук кафедри лісової таксації та лісовпорядкування Сергія Гаврилюка та інженера-таксатора ІІ категорії Львівської державної лісовпорядної експедиції виробничого об’єднання «Укрдержліспроект» Володимира Іваневича. Консультантом проекту став начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації, депутат, голова постійної комісії Сокальської районної ради з питань АПК, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій Андрій Сенюк. Замовив розробку проекту департамент екології та природних ресурсів ЛОДА за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Попередньо проект погодили у всіх необхідних профільних державних структур, включаючи землекористувача – це Сокальське ДЛГП «Галсільліс в особі директора Миколи Дем’яновича. Також створення ботанічного заказника місцевого значення «Двірцівський» підтримали депутати на квітневій сесії Сокальської районної ради.

На території Сокальщини також вже розроблено проект створення ботанічного заказника загальнодержавного значення «Малополіський шафран» з такою ж метою збереження ценопопуляції шафрана Гейфеля загальною площею 624 гектари. Зараз документація знаходиться на погодженні в ДП «Жовківське лісове господарство».

Окрім всього, депутати Львівської обласної ради на сесії підтримали і створення національного природного парку «Королівські Бескиди» загальною площею 8997 га в Старосамбірському районі. Як розповідає радіо «Сокаль» Андрій Сенюк, назвати цю територію саме так – «Королівські Бескиди» – вирішили через існування неподалік «Сколівських бескидів» і те, що, за історичними даними, на території майбутнього парку у свій час жив син Данила Галицького.

Нагадаємо також, що Міністерство екології та природних ресурсів України схвалило клопотання ініціативної групи про створення національного природного парку «Надбужжя» імені Блаженнішого Любомира Гузара на території Сокальського району, зініційоване Сокальською районною радою. Орієнтовна площа майбутнього природного парку складатиме 3294 га.