Останні новини

Діалог між владою й атовцями. Зустріч голови Сокальської РДА з воїнами АТО/ООС

Голова Сокальської районної державної адміністрації Андрій Дяченко ініціював зустріч із учасниками антитерористичної операції та членами їхніх сімей. Зустріч відбулася напередодні у приміщенні сесійної зали РДА. Нагадаємо, що вперше публічно про намір зустрітися із атовцями Андрій Дяченко виголосив на останній позачерговій сесій СРР. Тоді він заявив, що серед першочергових планових зустрічей у нього саме зустріч з воїнами, а також громадськими активістами, адже чути проблеми і вирішувати їх – пріоритет у роботі нового очільника адміністрації. Тож, на зустрічі також були присутні керівники структурних підрозділів, які дотичні до роботи з учасниками АТО та операції об’єднаних сил. Обговорювали різні питання й проблеми, які турбують бійців, що повернулися зі Сходу України. Розглядали різні сфери взаємодії атовців з органами місцевого самоврядування, установами та організаціями. Зустріч відбулася у формі діалогу, адже Андрій Павлович не хотів чути ніяких звітів, а доступно поспілкуватися на результат.

По черзі говорили на різні теми, почали санаторно-курортний відпочинок, який можуть отримати атовці. Про можливість отримання путівок на оздоровлення учасниками АТО, які зараз працюють, і членів їхніх сімей розповів завідувач сектору медичної реабілітації та надання соціальних послуг Сокальського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області Валентин Лаврів. За його словами кожен учасник АТО після демобілізації має право безкоштовно оздоровитися в санаторно-курортному закладі і взяти зі собою сім’ю: дружину, будь-яку кількість дітей. На сьогодні лише 7 атовців зголосилося пройти такий курс реабілітації, а на території району є значно більше таких осіб. Тому демобілізованих атовців закликають звертатися у Сокальське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України за адресою: м. Сокаль, вул. Шептицького, 65, де вам нададуть розгорнуту інформацію про програму, перелік доступних курортів. Зі собою потрібно мати посвідчення учасника АТО і довідка, що брав участь в антитерористичній операції. Оплачується все, крім доїзду, єдина умова бути працевлаштованим. Непрацюючі мають можливість поїхати оздоровитися вже від Управління соціального захисту населення. Атовців зацікавила ця тема, вони запитували про програму, уточнювали деталі, дехто жалівся, що їх не хочуть взяти на роботу через хвороби, дехто заперечував і казав, що значить погано шукають. Це підтверджує і начальник Управління соціального захисту населення СРДА Володимир Огінський, який стверджує, що у 2018 році на роботу влаштували всіх атовців. Також начальник управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації Володимир Огінський  розповів про різні пільги: на світло, водопостачання, газові послуги, тощо, які надаються державою для учасників АТО, а також яку допомогу колишні військові можуть отримати за рахунок районного та обласного бюджетів.

Начальник Сокальського відділу обслуговування громадян ГУ Пенсійного Фонду України у Львівській області Ярослава Олейнікова розповіла про пенсійне забезпечення атовців. За її словами на обліку в сокальському управлінні є 6 осіб, які отримують пенсію відповідно до ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або по пенсійному закону. Вікторія Олейнікова говорить про найбільш наболілі проблеми, з якими звертаються атовці. Зокрема, зарахування стажу, які пішли служити зі шахти. Вікторія Олейнікова розказувала ще багато деталей, які стосуються пенсійного забезпечення учасників АТО, все доступно пояснила, обговорили різні нюанси й окремі випадки присутніх у сесійній залі. Наголосила й, що пенсія прямопропорційно залежить від розміру заробітної плати і трудового стажу.

Перейшли до медичного забезпечення, одні атовці, присутні в залі жалі лилися на медиків, інші стверджували, що до медицини питань не мають.  Заступник головного лікаря Сокальської центральної районної лікарні Сергій Касян розповів, що на сесії Сокальської районної ради прийняли програму про «Медичне забезпечення демобілізованих учасників АТО та членів сімей загиблих військовослужбовців під час АТО на сході України, а також поранених в ході Революції Гідності». Наш район прийняв таку програму один із перших у всій Львівській області – стверджує  Сергій Касян. У Сокальському районі зараз нараховується 579 учасників АТО, 36 членів сімей загиблих військовослужбовців під час АТО і 7 поранених в результаті Революції Гідності. Тож, згідно програми у цьому році з районного бюджету виділили 400 тис.грн. Ці кошти скеровуються на придбання медикаментів військовим, на їх харчування та зубопротезування.Станом на 1 травня використано 104 тис. 536 грн., проліковано 34 особи,по продуктах харчування використано 7 тис., по безкоштовних медикаментах вже використано 65 тис. 392 грн. – за ліками звернулось 90 осіб, зубопротезування 12 тис. 473 (4 атовці скористувалися цим).

Особливо обговорюваною темою стало питання про землю – тема виділення земельних ділянок атовцям. Про це говорив начальник міськрайонного управління Держгеокадастру у Львівській області Сергій Бермес. Земельні питання обговорювали довго, помітно, що ця тема турбує атовців і гостра, вони розказували свої історії, уточнювали деталі, тощо. Говорив по цій темі і міський голова Сокаля Вадим Кондратюк. Начальник відділу містобудування та архітектури Мирослава Баралус розповіла про державні акти на земельні ділянки. Голова Сокальської РДА Андрій Дяченко пообіцяв, що влада району тепер тісніше співпрацюватиме з місцевими радами стосовно земельних питаннях.

На завершення Директор Червоноградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Костишин підсумувала, що всі ці питання вирішуються в правовому полі, розповіла про послуги, які надають і запрошує усіх звертатися у їхні три бюро допомоги, що діють у Сокалі, Червонограді і Соснівці. І заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко також розповів, що Сокальська районна рада виділила 3 млн. 700 тис. грн.. на програму «Компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян в автомобільному транспорті у Сокальському районі на 2019 рік». Це забезпечення безкоштовного проїзду для учасників АТО в межах Сокальського району. Також  Василь Іванович запевнив у підтримці Сокальських РР і РДА.

В кінці зустрічі голова райдержадміністрації доручив керівникам структурних підрозділів адміністрації першочергово реагувати на звернення учасників АТО та надавати всебічну допомогу та підтримку. Загалом діалог видався емоційним, очевидно, що атовців турбує багато різних проблем. Але вони вдячні таким зустрічам і впевнені, що вони допомагають у вирішенні їхніх проблем.