Останні новини

Як проходять будні у Сокальській районній бібліотеці для дітей

Сокальська районна бібліотека для дітей дивує різноманіттям дозвілля, яке вони пропонують для своїх відвідувачів: це майстер-класи, цікаві лекції, а ще ігри, екскурсії і навіть смачні чаювання. Все це завдяки новому формату бібліотек і, очевидно, він виправдовує себе. Така кількість культурних заходів приводить багато нових користувачів. Дітям це цікаво! Вони із захопленням беруть участь у такому часопроведенні. Дитяча бібліотека просто не буває пустою, дітки є завжди – запевняють її бібліотекарі. Ми вирішили це перевірити і завітали до них у звичайний будній день.

Бібліотекарі разом із дітьми саме проводили гру про етикет і ввічливість. Дітвора слухала лекцію про звичаї етикету в різних країнах, які походять ще з давніх-давен. Бібліотекар абонементу молодших класів і дошкільнят Надія Родічева за допомогою проектора і книг розповідали про головні правила етикету, шанобливу поведінку і, звісно, слова ввічливості. Для цього діткам запропонували розвагу – гру-пазл «Склади прислів’я». Малеча з радістю виконала інтерактивне завдання. Активне обговорення, кілька хвилин і правильні відповіді готові. Провели тематичну вікторину і всі разом склали римований віршик за допомогою слів ввічливості.

За словами бібліотекарів, ввічливість – це простий спосіб обмінюватися позитивною енергією! Після такого важко не запам’ятати важливі слова шанобливості. Постійний користувач дитячої бібліотеки Саша після гри називає нам кілька з них. Хлопцю 11 років, він навчається в 5 класі Сокальської санаторної школи-інтернат. У районній бібліотеці для дітей буває щотижня, йому близько і від інтернату, і від школи мистецтв, але головне, що йому тут дуже подобається.

Вразило те, що бібліотекарі знають своїх маленьких відвідувачів поіменно. Вони ж пояснюють, що тут нічого дивного, адже діти справді їхні постійні гості.

У Сокальській дитячій бібліотеці працює четверо бібліотекарів, щодо читачів, то їх більше 2000, всі різного віку – старшокласники не спішать змінювати читальню – розповідає бібліотекар читального залу Тетяна Філонич. Якщо колись у бібліотеці потрібно було поводитись дуже тихо, то тепер такого немає – тут можна почуватися вільно і проводити час як заманеться.

Діти із задоволенням діляться враженнями про бібліотеку, розказують, як проводять своє дозвілля тут. Дуже люблять Інтернет, бо тут є і точка доступу wi-fi: дехто користується своїми гаджетами, дехто – стаціонарними комп’ютерами. Серед таких любителів посидіти за комп’ютером 10-річний четвертокласник Сокальської школи №2.

У дитячій бібліотеці починають діяти три клуби за інтересами. Клуб «Медіаграм» діятиме на основі інтернет-центру, «Абецадло» – клуб з вивчення польської мови для малих діток і рукодільний клуб «Хобіти», де організовуватимуть майстер-класи для цілих родин.

Діти говорять, що інколи роблять уроки в бібліотеці і навіть обідають, засиджуються тут довго. Заступник директора по роботі з дітьми СЦБС Ольга Чесак стверджує, що дуже люблять дітей і раді, що вони тут проводять стільки часу.

Тож, заходи проходять щотижнево, працюють над їхнім урізноманітненням, розуміють, що дітки хочуть зустрічі з письменниками. Зокрема, львівський дитячий письменник Олександр Зімба презентував серію своїх дитячих книжечок, тепер працюють, аби запросити ще когось.

Те, що бібліотека не пустує тішить бібліотекарів, а ще більше тішить те, що у них читають покоління сімей. Працюють і над поповненням фондів, стверджують, що читати мають не лише дитячу літературу, а ще дуже красиво прикрашають свою бібліотеку. Стверджують, що у них звичайний будень може перетворитися в яскраве свято, в чому переконалися і ми.