Останні новини

Діяльність ювенальної превенції Сокальського відділення поліції

Ювенальна превенція Сокальського відділення поліції активно працює у напрямку роботи із запобігання вчинення правопорушень дітьми та проявам небезпеки відносно них. Адже ювенальна превенція – це саме та служба, яка відповідає за роботу із неповнолітніми. Всіма правопорушеннями, які вчиняють діти, займається ця служба. Вони постійно проводять рейди, виховні заходи у навчальних закладах: дитсадках, школах, ліцеях, тощо.

Подібна робота проводиться в межах всеукраїнських акцій чи запитів із самих закладів освіти. Про це радіо «Сокаль» розповідає старший інспектор ювенальної превенції Сокальського відділення поліції Ірина Мроць. Такі заходи відбуваються часто, чи не щотижня, а то й кожного дня.

Один із останніх проведених заходів ювенальною превенцією був більше інформаційним – це урок під назвою «Інтернет – користь чи прихована небезпека» для учнів 6-8 класів Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №2. Поліціанти розповіли про те, як правильно користуватися Всесвітньою павутиною: про її можливості і небезпеку, адже, за словами правоохоронців, нині це далеко не завжди безпечно. За спостереженням правоохоронців, діти та підлітки, часто не усвідомлюють загрозу, що може чекати на них у віртуальному просторі: пропаганда наркотиків, насильство, різновиди дискримінацій, спонукання до протиправних дій і навіть сексуальні злочини. Також недавно за запитом провели захід у дошкільному навчальному закладі №1 «Калинка» міста Сокаль, говорили про правила поведінки вдома і на вулиці. Дітей захоплюють такі заходи, вони хочуть побільше дізнатися про правоохоронців і повною мірою зрозуміти, що таке «поліція».

З підлітками проводяться схожі заходи, але серйознішої тематики: розповідають про шкоду куріння, про небезпеку вчинення будь-яких правопорушень, адміністративних чи особливо кримінальних злочинів. З дітьми перехідного віку важче спілкуватися, вони не завжди йдуть на контакт – каже Ірина Мроць. Але результат є! Проведення подібних профілактичних бесід з дітьми – дієвий інструмент попередження правопорушень у підлітковому середовищі. Після таких бесід, за статистикою, неповнолітні рідко повторно вчиняють правопорушення.

Подібні виховні бесіди є важливим напрямом превентивної діяльності поліції. Вони справді позитивно впливають на виховання дітей і вкарбовуються в пам’ять надовго. І взагалі недопущення протиправних проявів серед дітей та відносно них в перспективі сприятиме покращанню криміногенної ситуації в цілій державі, – переконані правоохоронці. До речі, у минулому році сокальські поліціанти прочитали 58 подібних лекцій у цілому районі. Проводяться також рейди, це робиться систематично; у минулому році кількість рейдів сягнула цифри 39: під час них поліцейські виявили 32 факти куріння тютюнових виробів, 5 – розпивання алкоголю в громадських місцях, 2 факти продажу алкоголю неповнолітнім, 1 дрібне хуліганство. За всіма фактами винних притягнуто до адміністративної відповідальності.

Результат роботи очевидні. У Сокальському районі протягом 2018 року неповнолітні скоїли 3 злочини, це на три злочини менше, ніж у 2017 році. Також минулого року злочини вчиняли троє неповнолітніх, а в 2017 році – п’ять. Тому можна говорити про зменшення як неповнолітніх злочинців, так і скоєних ними злочинів.

Також у 2018 році до Сокальського відділення поліції надходило 3 звернення про зникнення неповнолітніх. Усіх дітей врешті знайшли і повернули батькам.

Тож, сокальська ювенальна превенція продовжує працювати у профілактичному напрямку і протидіяти злочинам неповнолітніх. Регулярно читаються виховні лекції, організовуються рейди, до суду скеровуються протоки за скоєння правопорушень, тощо.