Останні новини

На Львівщині може з’явитися Червоноградський район

Сокальський район може стати частиною Червоноградського району. Про створення останнього йшлося в контексті представлення нової моделі адміністративно-територіального устрою Львівської області. Її презентували у межах круглого столу «Реформа адміністративно-територіального устрою України: модель для Львівської області» у Львові. В ньому взяли участь голови районних державних адміністрацій та районних рад і громадські організації. Обговорювали створення нових районів. Згодом фото проекту виклав у Фейсбуці депутат львівської облради Михайло Задорожний:

«Після створення ОТГ, експертним середовищем, пропонується реформувати райони. Це лише проект, який обговорюється, і кожна адміністративна територія повинна взяти участь, та скерувати свої пропозиції, але економічно обґрунтовані, а не популістські. Процес реформ незворотній, і це обнадіює», – цитата депутата ЛОР Михайла Задорожного.

За круглим столом обговорили проект, де Львівську область розділили на сім районів: Дрогобицький, Золочівський, Львівський, Новояворівський, Самбірський, Стрийський та Червоноградський. Згідно проекту Червоноградський район мав би складатися з міста Червоноград, Сокальського району, Кам’янка-Бузького і Жовківського районів, крім деяких об’єднаних територіальних громад. Населення Червоноградського району, зважаючи на теперішню демографічну ситуацію, мало б налічувати понад 270 тисяч осіб.

Нагадаємо, це поки лише проект, який проходить етап обговорення. Проте, варто зазначити, що інформація про можливий Червоноградський район вже викликала хвилю обурень і негативних коментарів в Інтернеті.