Останні новини

Вшанування Героїв Небесної Сотні в Сокалі. Як це було?

20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, по всій Україні і за її межами згадують тих, хто 5 років тому поліг на Майдані за майбутнє нашої держави. Сокаль не залишився осторонь: у центрі міста біля стели пам’яті Героям Небесної Сотні відбулося віче. Серед його учасників – школярі, освітяни, представники «Самооборони Майдану», військові, правоохоронці, священнослужителі, влада, впродовж заходу долучалися і перехожі.

Віче тривало недовго, спершу отці відслужили панахиду. Тоді з вуст ведучої Руслани Антонюк прозвучали головні тези про події п’ятирічної давності. Вона нагадала, що зібралися, аби вшанувати пам’ять про тих, хто загину за наше сьогодення, аби донести щиру молитву до Бога за спокій їхній душ. Майдан став символом боротьби, утвердження прагнень до європейських цінностей. А Герої Небесної сотні – борці за волю українців і світле майбутнє.

Біля стели відправили панахиду за загиблими героями, згадали усіх хвилиною мовчання. Отці Ярослав Кащук та Володимир Жарський просять у всіх небайдужих згадувати в молитві ангелів Небесної сотні не лише сьогодні, а робити це постійно. Діти Андрій Гарячий і Максим Звір прочитали вірші, присвячені полеглим майданівцям.

Серед учасників Майдану Вадим Кондратюк, нині міський голова Сокаля. Він згадав окремі деталі подій тих часів. Їх називає одними з найтрагічніших сторінок історії України. Смерть не лякала героїв Небесної сотні, – стверджує Вадим Кондратюк. Підтверджує його слова ще один учасник Майдану Андрій Мандрик, нині головний спеціаліст відділу молоді та спорту Сокальської РДА. Він переконаний, що сьогодні навіть можливість спілкуватися у нас є завдяки майданівцям, вони подарували нам свободу слова. Те, що найбільше турбує Андрія Мандрика, – байдужість народних депутатів і не розслідувані справи з беркутівцями. Серед учасників віче ще один майданівець Олег Мусій, нині Народний депутат України. 20 лютого він називає об’єктивно сумним днем, водночас, такі приклади в українській історії дають надію на те, що ми – велична нація, якій нічого не страшно. У своїй промові він також зазначає, що Верховна рада мало зробила для того, аби торжествувало правосуддя, 43 правоохоронці, які стріляли у неозброєних революціонерів досі працюють у правоохоронних органах.

До стели пам’яті Героїв Небесної сотні поклали квіти, запалили лампадки, школярі долучилися до тихої акції «Ангели пам’яті», виготовивши символічних паперових ангеликів, – їх розвішали біля стели.