Останні новини

Обговорили переваги спільного вирішення проблем громад

Про переваги спільного вирішення проблем громад із можливістю залучення додаткових коштів 12 лютого йшлося під час семінару «Міжмуніципальне співробітництво: можливості для розвитку громад» в Червонограді.

Ідеї співпраці шукали голови сільських рад із Сокальського району, а також Жовківського і Радехівського, представники Червоноградської міської ради й об’єднаних територіальних громад. Львівський центр розвитку місцевого самоврядування повідомляє, що питання об’єктів спільного користування: мостів, доріг, прибережних територій, утримання і модернізація яких потребує значних коштів, завжди є питаннями, які місцеві громади мали би вирішувати спільно. Однак, негативний досвід невирішеності цих питань формує недовіру, яка ускладнює громадам прийняття рішення про об’єднання, незважаючи на тісні зв’язки, які існують між цими громадами. Про це розповідає директор Львівського ЦРМС Галина Гречин.

«Більшість людей у селах навколо міст лише живуть, а працюють і більшість послуг отримують у містах. У такому випадку необхідно шукати порозуміння для вирішення спільних питань. Наприклад, місто Червоноград і суміжні села мають спільні питання, для вирішення яких в об’єднаних громадах використовують кошти інфраструктурної субвенції. Наразі тут ОТГ не  утворено, тому джерелом для отримання коштів може бути програма підтримки міжмуніципального співробітництва», — директор Львівського ЦРМС Галини Гречин.

На прохання територіальних громад, семінар організувала команда Львівського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.