Останні новини

Робочий візит в Угнівську школу

Минулого тижня голова Сокальської райради Микола Пасько та керівник комунальної установи Сокальської районної ради «Центр з обслуговування закладів освіти Сокальського району» Микола Мисак відвідали Угнівську ЗШ І-ІІІ ступенів. Разом із директором школи Оксаною Березою, вони оглянули шкільні приміщення, умови для перебування і навчання дітей, поцікавилися матеріально-технічною базою закладу, обговорили з керівником та працівниками їдальні питання харчування учнів, а також поспілкувалися з трудовим колективом і батьківським комітетом.

Сокальська районна рада інформує, що Оксана Береза, яка очолює заклад з жовтня 2016 року, показала, що було зроблено за цей період: оновлена матеріально-технічна база, відремонтовано систему водопостачання та харчоблок. Завдяки обласному конкурсу проектів місцевого розвитку, а також прозорій системі закупівель, яку провів «Центр з обслуговування закладів освіти», в Угнівській школі замінені всі вікна. Цього року навчальний заклад знову бере участь в обласному конкурсі. Мета – придбати навчальні прилади та нові меблі в кабінет фізики та хімії. Також в планах вчителів та батьків – перейменувати школу і присвоїти їй ім’я братів Онишкевичів, видатних діячів ОУН і УПА. Серед основних проблем школи – ремонт фасаду, даху та недостатнє освітлення.

Під час зустрічі Микола Пасько повідомив, що з 2018 року освітні заклади району працюють відповідно до нового закону «Про освіту». Всіх директорів звільняє або приймає на роботу, на конкурсній основі, Сокальська районна рада, як засновник. Вчителів та технічний персонал вже бере на роботу керівник школи. Окрім того, завдяки прозорій системі закупівель, минулого року було зекономлено 1 млн. 275 тис. грн. коштів районного бюджету та 14 млн.грн. освітньої субвенції. Тому, у 2019 році, усі школи Сокальщини отримали додаткові кошти на свої потреби. По Угнівській установі ця сума становить майже 100 тис. грн, а отримав навчальний заклад у минулому році на придбання обладнання та ремонт – 409 тис.грн, – додав наголосив Микола Пасько. Доповнив інформацію очільника райради керівник «Центру з обслуговування закладів освіти» Микола Мисак. Він розповів про успішну реалізацію у 2018 році державної програми «Нова українська школа» та обласного конкурсу проектів місцевого розвитку в галузі освіти Сокальщини.

Спілкуючись, присутні торкнулись проблеми доріг і зокрема траси Червоноград-Рава-Руська. В Угнівську школу «Школяриком» доїжджають учнів з сіл Карів, Піддубне, Михайлівка і через поганий стан дорожнього покриття виникають проблеми із транспортним засобом, а також є ризики виникнення аварійної ситуації. Микола Пасько повідомив, що минулого року, з районного бюджету, на ремонт доріг загального користування було скеровано 19 млн. 400 тис. грн. Серед інших районів Львівської області Сокальщина займає перше місце щодо виділення грошей на дороги, хоча вони належать не району, а обласній державній адміністрації. У 2019 році теж планується проводити ремонти дорожнього покриття за кошти району. Водночас дорогу Червоноград-Рава-Руська, за міжнародними угодами, має зробити польська фірма, яка перемогла в тендері. Кошти на ремонт надала Польща у вигляді кредиту.

На завершення вчителі та батьки подякували районній раді за підтримку керівництва Угнівської школи та сприяння у вирішенні проблем освітнього закладу. Зі свого боку Микола Пасько подякував місцевій громаді за ініціативність.