Останні новини

Пройшла нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад Сокальського району

У четвер, 31 січня відбулася нарада-семінар голів і секретарів місцевих рад Сокальського району. На порядку денному було 5 питань з різним. Проводив засідання голова районної ради Микола Пасько та його заступник Василь Бойко.

З першого питання доповідала начальник фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галина Леонова. Перш за все вона наголосила, що 2018 рік є доволі позитивним для усіх місцевих рад району. Дохідна частина склала понад 110%. Зазначимо, доповідь начальника фінансового управління була представлена в мультимедійній формі. На слайдах можна було побачити динаміку росту чи спаду, питому вагу місцевих бюджетів в цілому по району.

За словами Галини Леонової у минулому році всі місцеві ради забезпечили своєчасне і повне надходження податків та зборів до своїх бюджетів. Як вже не одноразово наголошувала начальник фінансового управління Сокальської райдержадміністрації Галина Леонова єдиний акциз і податок на майно це основні бюджетоутворюючі податки по місцевих бюджетах.

Доповіла Галина Леонова і по виконанню акцизного податку за 2018 рік, зупинилася і на динаміці надходження плати за землю до відповідного періоду минулого року у процентному відношенні. Наприклад, найнижчий відсоток у Корчівській раді, який складає всього на всього більше 28%, водночас у Межирічанській сільській раді він складає понад 240%. Водночас, 7 місцевих рад не виконали планові показники акцизу від реалізації нафтопродуктів, включаючи місто Сокаль.

Окрім того, як наголосила начальник фінуправління Сокальської РДА з районного бюджету для місцевих рад району в цілому протягом минулого року було виділено 78 і 3 десятих мільйона гривень. Вищезазначена сума включає в себе і видатки на утримання дитячих дошкільних установ, народних домів, субвенції на проплату ваших видатків по територіях, розвиток територій, і знову ж таки програма «Дороги-Сокальщини», співфінансування інвестиційних проектів. На завершення Галина Леонова проаналізувала виконання планових показників з початку 2019 року по бюджетах загального фонду станом на 31 січня.

Далі присутні перейшли до розгляду наступних питань. З другого питання була заслухана головний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців апарату РДА Марія Мельник. Вона розповіла про взаємодію відділу із органами місцевого самоврядування в рамках підготовки до Президенських виборів. Начальник Сокальського відділу Червоноградської місцевої прокуратури Андрій Пастух під час виступу наголосив про запобігання проявам корупції в органах місцевого самоврядування. А начальник міськрайонного управління в Сокальському районі та Червонограді головного управління ДержГеоКадастру у Львівській області Сергій Бермес ознайомив голів місцевих рад Сокальщини із практичними аспектами застосування Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, вдосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні. Докладніше у наступних випусках новин…