Останні новини

Сокальський БДЮТ взяв активну участь в обласній виставці-конкурсі «Різдвяна шопка»

Сокальський БДЮТ взяв активну участь в обласній виставці-конкурсі «Різдвяна шопка», яка відбулась у КЗ ЛОР «Львівському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді».

Цьогоріч членів журі та відвідувачів приємно вразило різномаїття, цікаві вирішення новорічних та різдвяних символів цих свят, вдалим використанням сучасних і природніх матеріалів, застосуванням нових технологій. На конкурсі представили понад 200 творчих робіт учнів початкових класів загальноосвітніх шкіл, вихованців гуртків «Умілі руки» з виготовлення сувенірів, початкового технічного моделювання, технічного дизайну, народної творчості, що працюють у будинках і центрах дитячої та юнацької творчості, станціях юних техніків, центрах науково-технічної творчості районів та міст області. Конкурс триває вже 17 років, але досі є актуальним. Започаткування проекту приурочили до 2000-ліття Різдва Христового. Тоді конкурс урочисто відкрили у Львові напередодні католицького Різдва 24 грудня 1999 року. Виставку відвідували мешканці та гості Львова, залишаючи гарні записи у книзі відгуків. Як розповідає радіо «Сокаль» директор БДЮТу Марія Поліщук, на жаль, повторити презентацію дитячих робіт приурочених до Різдва і Нового року на такому масштабному рівні як вперше більше не вдалось, проте слід відзначити, що за півтора дестиліття рівень виконання робіт, творчі задуми і їх втілення значно виросли.

Новий розділ – вітальні листівки – дає змогу невеликими матеріальними затратами втілити просто неперевершені дитячі фантазії у реальний художній шедевр. А м’яка іграшка, новорічні сувеніри, вироби з кольорового паперу в техніці оригамі, квілінгу – все це натхненна праця учнів та їхніх педагогів. Розділ «Різдвяні шопки і вироби, і стилі народних мистецтв» зберігає символи, атрибути українського Різдва – це цікаве втілення і щоразу інакше виконання цього сюжету.

Дитячі роботи ніколи не повторюються, вони завжди у новому виконанні: самобутні, цікаві, яскраво-виразні і фантастичні. Саме такі роботи вихованців Сокальського БДЮТу допомогли його гуртківцям стати переможцями обласної виставки-конкурсу. Відтак, у номінації «Вітальні листівки» І місце завоювала Аліна Корнійчук (вона займається у гуртку «Народні промисли» керівник Олександра Стецюк); у номінації «Ялинкові прикраси» І місце зайняла вихованка гуртка «Намистинка» Юлія Пахолок (керівник Марія Бобешко), ІІ місце – Юлія Самборська (гурток «Сувенір» керівник Марія Поліщук) і в номінації «Сувеніри» І місце зайняла Юлія Новацька (вихованка фольклорного гуртка, керівник Оксана Звірко). Також до конкурсу діток готувала Ольга Ровецька. Усіх педагогів нагородили подяками за підготовку переможців в обласному етапі конкурсу.