Останні новини

Усі УПЦ так званого МП району оголосили про приєднатися до Православної церкви України

Усі УПЦ так званого МП Сокальського району оголосили про бажання приєднатися до Православної церкви в Україні.

Протоколи зборів релігійних громад усіх церков, на яких приймалися такі важливі рішення, оприлюднив на своїй сторінці у Facebook голова Сокальської районної ради Микола Пасько. Зокрема, йдеться про громади у містах Великі Мости, Угнів та у селах Карів, Корчів, Михайлівка, Піддубне, Свитазів, Стенятин і Шпиколоси. Він наголошує, що це ознака того, що громада Сокальського району високопатріотична і свідома:

«…Українська помісна церква перемогла! В усіх 9 приходах нашого району так званої «московської церкви» прийнято рішення щодо переходу під управління рідної канонічної української церкви. Сокальщина повністю очистилась!», – пише голова райради.

Про приєднання ще трьох церков оприлюднили 30 січня і на сайті райдержадміністрації. За їхнім повідомленням, згідно протоколів зборів громади до Православної Церкви України долучаються такі релігійні громади: релігійна громада Св. Покрови села Свитазів, релігійна громада Христового Воздвиження села Стенятин і релігійна громада церкви Св. Трійці села Шпиколоси.

Останнє наше повідомлення на цю тему викликало резонанс в наших радіослухачів, адже, згідно протоколів вони оголосили вже давно про приєднання до ПЦУ. Зокрема, громада церкви Св. Трійці Шпиколос. За словами парафіянки члена церковного комітету, яка завітала у нашу студію, вони прийняли таке рішення ще до Нового року і тоді ж побували зі списком проголосованих у голів адміністрації і районної ради.

Ми зі свого боку посилалися на офіційні джерела, у яких почергово повідомляли про такі рішення релігійних громад. А, як нам пояснили в адміністрації, вони зі свого боку також поступово перевіряли цю інформацію у різних джерелах – зокрема поліції та СБУ і от, лише станом на 30 січня, оприлюднили інформацію про те, що всі церкви так званого МП публічно заявили про приєднання єдиної української православної помісної церкви. Тож загалом вісім церков Сокальського району й одна Велико-Мостівської об’єднаної територіальної громади заявили про зміну юрисдикційного підпорядкування.

Попри все, варто зауважити, що процес приєднання довготривалий і може затягнутися на кілька тижнів, адже, як пояснює провідний спеціаліст відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігії Сокальської РДА Анна Царинська, тепер ці релігійні громади чекає процес затвердження всього документально – зміни статутів, назв та інших паперових питань.