Останні новини

На Сокальщині хочуть відновити пам’ятний знак, споруджений на честь Сокальської битви

29 січня голова Сокальської районної ради Микола Пасько провів нараду щодо вшанування у 2019 році 500-річчя Сокальської битви, яка відбулась біля околиць Сокаля між об’єднаним військом Литовського Князівства під орудою князя Констянтина Острозького з татарським військом хана Мехмед Гірея І.

За повідомленням СРР, у засіданні взяли участь заступник голови райради Василь Бойко, районний депутат Олег Солодяк, головний архітектор Мирослава Баралус, начальник міськрайонного управління у Сокальському районі та Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області Сергій Бермес, директор КП «Архітектурно-планувальне бюро» Тетяна Дідик та начальник Сокальського управління водного господарства Василь Новосад. Присутні обговорили можливість відновлення пам’ятного знаку, який знаходився в селищі міського типу Жвирка, поблизу монастиря Бернардинів, створення рекреаційної території на березі Західного Бугу. Як зазначив ініціатор проведення наради Олег Солодяк, в архівних документах збережена інформація про пам’ятку XVII-XVIII cтоліть, яка була споруджена на честь загиблих героїв 1519 року, і яка у радянські часи була знищена. Зараз у громадськості є намір відновити цей пам’ятний знак історії для прийдешніх поколінь народів, які мають спільні сторінки славної і трагічної історії. В результаті засідання присутні домовились про подальші кроки щодо вшанування 500-річчя Сокальської битви та відновлення пам’ятника.

Нагадаємо, що в ході 36 сесії Сокальської районної ради депутати прийняли звернення до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Львівської обласної ради, Львівської ОДА  щодо оголошення 2019 року роком Сокальської битви 1519 р.