Останні новини

Багатство експонатів музею історії гімназії допомогло учням школи стати призером в обласному конкурсі

Команда Закладу загальної середньої освіти I-III ступенів Сокальського ліцею №1 імені Олега Романіва стала призером обласного конкурсу «Край, в якому я живу». На загальнообласних змаганнях між 11 командами вони посіли друге місце за презентацію музею історії гімназії. У складі команди – члени гуртка «Краєзнавства»: Галина Чаплик — учениця 11-А класу, Каріна Гоба й Аліна Гергусь — учениці 11-Б, Ольга Краснянська і Олександр Бойко — учні 10-А. Керівник учнів, яка готувала їх до участі в конкурсі і є завідувачем музею — Наталія Луцик. «Тішить, що матеріали, які збирали ще ветерани нашої школи, побачили й оцінили на обласному рівні!», — коментує перемогу учитель школи Галина Тимчишин.

Сокальський ліцей №1 імені Олега Романіва (колишня Сокальська гімназія) – це найстаріший середній освітній заклад Сокальщини. Задля збереження у пам’яті учнів і гостей закладу історичної цінності самої школи та й інших видатних речей, що стосуються історію сокальського краю, у школі є два музеї: музей «Історії Сокальської гімназії», «Літературна Сокальщина» (завідувач – Оксана Процюк), який, до речі, минулого року став переможцем обласного етапу цього ж конкурсу і посів третє місце на Всеукраїнському етапі конкурсу серед музеїв літературного профілю. Цьогоріч освітяни вирішили презентувати музей історико-освітнього профілю – музейну експозицію «Життєвий і творчий шлях Олега Романіва».

Передісторія створення музейної експозиції така: у 2010 р. Сокальській гімназії присвоєно ім’я Олега Романіва, почесного громадянина міста, випускника школи. Того ж року систематизовано матеріали про життя та наукову і громадську діяльність Олега Романів і створено музейну експозицію на базі музею історії гімназії. Власне, його відкрили у 2005 році стараннями педколективу, учнів та випускників минулих років, у 2007р. – зареєстровано. Питання про відкриття музею розглядалось під час Всесвітнього конгресу сокальських гімназистів у 1993 році. Колишні гімназисти вирішили всіляко сприяти у написанні книги та створенні музею історії Сокальської гімназії. Збір матеріалів розпочали Любов Омеляш та Оксана Наумчук. Вчителі-ветерани Наталія Кліщ та Марія Гринюк допомогли у зборі матеріалу та його систематизації. Роботу з оформлення стендів здійснив Вірослав Лесик. У ньому є такі експозиції: «Освіта Сокальщини», «Гімназія – храм науки», «Сокальська СШ №1», «Відроджена гімназія», «Ними гордиться Україна» і вже в іншому кабінеті відкрита музейна експозиція «Життєвий і творчий шлях Олега Романіва». Учні, батьки та педколектив володіли недостатньою інформацією про масштаби здобутків і досягнень свого земляка. Гімназисти 8-10 класів за власним бажанням стали опрацьовувати різні джерела науково-методичної літератури та матеріали які подарували гімназії родина Романіва. Зараз же учні добре знають хто такий Олег Романів й історію його життя – видатного вченого, нашого земляка-гімназиста.

У музеї розміщено почесні грамоти, нагороди, авторські праці і навіть книги, з яких вчився колись Олег Романів – їх школі подарувала його сім’я. Велика музейна експозиція висвітлює біографічні дані, життєвий, творчий і науковий шлях академіка. Триває співпраця з районним музеєм «Сокальщина». Про все це, а також презентувавши екскурсію виставкою, розповіли школярі-ліцеїсти на конкурсі у Львові, де, нагадаємо, стали призерами у конкурсі екскурсоводів музеїв закладів загальної середньої освіти.