Останні новини

Сокальські пластуни вирушили до Львова за Вифлеємським вогнем миру

У п’ятницю, 4 січня, пластуни Сокальського осередку стали учасниками акції «Різдвяна свічечка» у Львові в Центрі Шептицького. На ній урочисто передали Вифлеємський Вогонь Миру і саме пластуни звідти привезли вогонь у Сокаль.

Тоді вже 6 січня о 13:15 після служби Божої у храмі св. апостолів Петра і Павла його урочисто передадуть громаді Сокаля. Про це Радіо «Сокаль» розповів один із організаторів акції, пластун-розвідувач Роман Мигасюк. Він розповідає, що бере участь у цій акції вже 5 років поспіль. Йому дуже подобається ця акція! А ще пластун розказує, що передачу Вифлеємського вогню проводять, аби люди, які святкують Різдво Христове 7 січня, мали його у своїх домівках під час святої вечері 6 січня.

Вифлеємський Вогонь Миру – це світло тепла, миру, злагоди і сподівання, який мандрує світом, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового. Ідея Вогню і його простий символізм — мир, радість і братерство. Вифлеємський Вогонь Миру постійно горить у Вифлеємі, на місці народження Ісуса Христа. Не слід плутати його з Єрусалимським вогнем, що запалюється на Великдень. Вогнем з Вифлеєму люди можуть запалити свічки вдома на Святу Вечерю. Крім того, Вогонь заносять до сиротинців, лікарень, щоб ті, котрі перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану, 19 січня. Потім його можна погасити. Акція передачі вогню започаткована 1988 р. Австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом — у лікарнях, сиротинцях тощо. Того ж року ініціатива була підхоплена скаутами Відня. До України вперше Вогонь потрапив ще в 1992 р., але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 р., коли Вогонь передали в Україну на митному переході. Тож, власне, зараз в Україну ВВМ потрапляє кількома шляхами. Перший спосіб – це передача вогню в Австрії всім скаутам світу (його австрійські скаути завозять прямо з Вифлеєму), другий спосіб передачі вифлеємського вогню – на лініях кордону від скаутів сусідніх країн, зокрема від польських харцерів у Раві-Руській. Обидва дійства були напередодні всередині грудня і вирізнялись масовістю й особливою атмосферою.

І вже 4 січня – відбувся наступний етап передачі у Львові, на ньому й отримали вогонь пластуни Сокальського осередку. Акція була особливо святковою із виступом вертепу, колядуванням, а передавали вогонь, як розповідає Роман, традиційно під пісню вифлеємського вогню миру.

Організатори зазначають, що унікальна акція Вифлеємський вогонь миру долає всі кордони, об’єднує всі серця і вселяє надію. І додають: «Ділимся добром та передаєм вогонь у серця!». Після цього, нагадаємо, пластуни привезуть вифлеємський вогонь миру у Сокаль.

Отож, нагадаємо, урочисто громаді Сокаля ВВМ передадуть 6 січня о 13:15 після служби Божої у храмі св. апостолів Петра і Павла міста Сокаль. Організатори запрошують усіх розділити разом тепло вифлеємського вогню миру.