Останні новини

Бюджет Сокальського району на 2019 рік – понад 705 млн. грн.

Депутати Сокальської райради прийняли районний бюджет на 2019 рік. На останньому засіданні підтримали відповідний проект-рішення. Згідно нього прогнозований загальний обсяг доходів районного бюджету на наступний рік складе понад 705 млн. грн. Загальний обсяг видатків – у розмірі такої ж суми, це свідчить про бездефіцитний бюджет.

Як наголошує начальник фінансового управління СРДА Галина Леонова, пріоритетом формування бюджетної політики на наступний рік, як і в 2018 році, залишається прогнозування збалансованих і оптимальних показників районного бюджету за доходами і видатками. Прогнозовані показники районного бюджету на 2019 рік сформовано з урахуванням норм чинного Бюджетного та Податкового кодексів України. Кошти з районного бюджету будуть скеровані на такі галузі: освіта, охорона здоров’я, соціальний захист та соціальне забезпечення, культура, фізична культура і спорт, місцева пожежна команда та органи управління. Окрім того, передбачено видатки на реалізацію окремих 17 районних програм.

Щодо доходів загального фонду районного бюджету, то Галина Леонова наголошує, що податки і збори, тобто власні надходження до бюджету, у наступному році складатимуть лише 29,7% у загальній структурі, решта – трансферти – надходження з обласного та державних бюджетів. Від держави та області найбільше очікується субвенцій соціального характеру, що складатимуть 37,9% усіх надходжень. Це і надання пільг та житлових субсидій населенню, і виплата державної соціальної допомоги для людей різних пільгових категорій та інше. Велика питома вага у надходженнях стосується субвенцій на освіту та охорону здоров’я. Надходження податків та зборів до загального фонду у порівнянні з поточним роком зростуть на 6%, а доходи спеціального фонду, які сформовано за рахунок власних надходжень бюджетних установ, більше на 18% очікуваних надходжень 2018 року. 

Щодо видатків, то в проекті районного бюджету на 2019 рік, нагадаємо, вони пропонуються в обсязі понад 705,5 млн. грн. Якщо говорити про структуру видаткової частини загального фонду районного бюджету, то найбільше грошей наступного року планують виділити на соціальні захист та забезпечення населення. Також чимало коштів заплановано на галузь освіти – це 36% від всіх видатків і на охорону здоров’я – 11%. Щодо освіти, то запропоновані обсяги витрат (а це більше 246 млн. грн.) забезпечують утримання 58 закладів освіти, в тому числі 22 НВК, 4 позашкільні установи, методичний кабінет, «Центр з обслуговування закладів освіти» та «Інклюзивно-ресурсний центр». Порівняно з 2018 роком зменшено утримання однієї школи (призупинено навчальний процес в Угринівській ЗШ І ступеня у зв’язку із малою кількістю учнів). Найменше коштів планують виділяти на органи державного управління та фізичну культуру і спорт – по 0,7% від усіх видатків загального фонду.

Аби запропонувати реальний проект бюджету на наступний рік, начальник фінуправління РДА ще коротко проаналізувала виконання бюджету у 2018 році. Загалом районний бюджет цього року Галина Леонова називає позитивним як по доходах, так і видатках. Як і 2019 року, оскільки наступного року, крім захищених статей видатків і потрібного утримання бюджетних установ, заплановано видатки розвитку на суму понад 11 млн. грн. Підсумовуючи, запропонований районний бюджет вже на 2019 рік, начальник фінуправління СРДА наголошує на його збалансованості: нагадаємо, очікується понад 705,5 млн. грн. як доходів, так і видатків.

У результаті активного обговорення районний бюджет Сокальського району на 2019 рік на останній сесії РР підтримали 27 депутатськими голосами.