Останні новини

Суддівська школа триває

У Сокальському районному суді учні «Суддівської школи» при Малій академії наук взяли участь у лекції на тему «Бути суддею».

Під час неї суддя районного суду розкрила всі нюанси шляху до професії судді. На лекції розкрили головні якості, якими повинен володіти суддя. За її словами він повинен бути не тільки мужнім, але і рішучим:

«Якщо суддя зробив такий вибір і приймає рішення іменем України, він повинен вміти приймати рішення без зайвих зволікань та вміти за нього відповідати», – говорить лектор.

Суддя вела відверту розмову про природу професії, її цінності та виклики, допомогла зрозуміти, що значить бути суддею, до якого ставлення суспільства і рівня довіри варто готуватись кандидатам, які хочуть пов’язати своє життя з правовою системою.

Нагадаємо, що цю школу презентували ще в серпні. Організаторами та її засновниками є суддя-спікер Сокальського райсуду Лідія Фарина та керівник апарату суду Ірина Троць. Під час занять намагаються втілювати теоретичні правові знання на практиці. Правове навчання стане в нагоді не лише в обраній професії, а й взагалі у житті – переконані організатори. Як розповідає Радіо «Сокаль» керівник апарату суду Ірина Троць, для них це новА практика, але вони дуже їй раді, адже, як каже Ірина, суд має бути відкритим для всіх. Правнича освіта – популярна в Україні, діти зараз дуже свідомі, їх цікавлять свої права та обов’язки і вони вже в ранньому й підлітковому віці цікавляться багатьма правовими аспектами. Звідси й потреба у підвищенні рівня правової освіти серед молоді. Наступне заняття «Суддівської школи» заплановане на 25 січня.