Останні новини

Які штрафи за незаконну порубку ялинок?

На території Сокальського району, як і по всій Україні, розпочали профілактичні заходи з виявлення фактів незаконного продажу ялинок та попередження випадків незаконної вирубки лісових насаджень.

Особовий склад Сокальського відділення поліції орієнтований на виявлення автотранспорту з хвойними деревами та встановлення законності їх вирубки і перевезень. У разі виявлення порушень чинного законодавства, поліцейські будуть складати відповідні матеріали, а продавцям-порушникам загрожуватиме штраф.

Розмір штрафу залежить від діаметра зрізаного дерева та становить від 399,27 грн до 1806,24 грн. Розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконного вирубування хвойних дерев у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду складає від 246 грн. до 1122 грн. За вирубку хвойних дерев у межах міст та інших населених пунктів ви можете бути оштрафовані від 1152 грн. до 1852 грн.

Також, згідно Кодексу України, лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн.), а посадові особи від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 грн.). Нагадаємо, що статтею 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка лісу» визначено, що такі незаконні дії в лісах, захисних та інших лісових насадженнях, які заподіють істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду чи інших особливо охоронюваних лісах — карається штрафом від 5100 до 8500 грн., або арештом на строк до шести місяців, обмеженням волі на строк до трьох років, чи позбавленням волі на той самий термін.