Останні новини

Міський голова Сокаля прозвітував про діяльність у 2018 році

Днями міський голова Сокаля Вадим Кондратюк прозвітував перед громадою міста про свою роботу і діяльність виконавчого комітету міської ради впродовж 2018 року. Захід відбувся у формі відкритої дискусії і тривав півтори години. Такий звіт є публічним і робиться згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» не рідше одного разу на рік.

Послухати звіт міського голови і запитати про наболіле зібралися представники різних ланок влади, працівники міської ради і активісти Сокаля. Очільник міста доповів про те, що вдалося зробити, а чого – ні. Розповів про плани сокальської міської ради на 2019 рік і відповів на всі запитання, що лунали від глядачів. У своєму виступі Вадим Кондратюк проаналізував результати соціально-економічного розвитку Сокаля, окреслив найважливіші аспекти життєдіяльності міста, які планується вирішувати у 2019-му році. Він ділиться з громадою, що це був нелегкий рік, але все ж вдалося втілити чимало.

Мер розповідає у цифрах яку роботу зробив кожен відділ міської ради: скільки видано довідок, прийнято заяв, проведено консультацій, тощо. Зокрема юридичним відділом МР проведено 32 закупівлі в системі prozzoro, земельним зареєстровано 75 заяв учасників АТО на отримання земельних ділянок для будівництва індивідуального житлового будинку. Щодо виконання бюджету за 2018 рік, то станом на 21 грудня – це 100,5%. Це при доходах понад 21 млн. грн., субвенції на освіту теж понад 21 млн. грн. Також, за словами мера, вони додатково залучили з інших рівнів бюджету на суму понад 5 млн. грн. – з державного, обласного і районного.

Протягом цього року у Сокалі провели капітальні ремонти покрівель окремих житлових будинків, вуличного освітлення, тротуарів, автобусних зупинок, доріг, головної алеї у міському парку та інших об’єктів.

За словами, міського голови Сокаля, постійно ведеться робота з пошуку потенційних інвесторів для будівництва виробничих підприємств у місті. Для цього МР підготувала відповідні звернення щодо 13-ти земельних ділянок у місті та 7-ми приміщень з технічними параметрами та комунікаціями. Її скеровано в Управління інвестиційної політики ЛОДА, консульства і представництва 42 країн. Вадим Кондратюк стверджує, що вони відкриті для будь-яких інвестицій у Сокаль.

Паралельно ведуться перемовини з Державним фондом охорони навколишнього середовища та водного господарства щодо одержання безвідсоткових кредитів на будівництво нових очисних споруд у місті та каналізування мікрорайонів приватної забудови міста.

Серед головних мінусів мер Сокаля вкотре називає недостатній рівень інформованості мешканців міста про діяльність міської ради. Проблема поганої інформованості населення полягає у сайті – переконаний громадський активіст Олександр Новацький. Він під час зустрічі зауважив, що все має бути прозоро, розміщуватися на сайті, адже навіть те що є – важко знайти. Тоді у людей не виникатиме багато запитань.

Є й ряд аспектів, які міська рада не встигла зробити у 2018 році, тому їх планують втілити у життя наступного року. Це капітальний ремонт тротуару по вул. Героїв УПА (в районі управління соцзахисту, пенсійного фонду, Карітасу), пониження бордюр для доступності Сокаля; не встигли також побудувати дитячі майданчики на пл.Січ. Стрільців у міському парку, вул. Героїв УПА та Українська (вже придбане обладнання, тож навесні встановлять, додатково готується проект будівництва інклюзивного дитячого майданчика і заявки, щоб подати на 2 стадіони з штучним покриттям (по вул. Героїв УПА та Б. Хмельницького на так званому міському пляжі). Також не встигли забезпечити місто громадським туалетом й інший ряд робіт

На останній сесії Сокальської міської ради вже прийняли бюджет міста на 2019 рік. Запланований загальний обсяг доходів місцевого бюджету на наступний рік – понад 49 млн. грн. Загальний обсяг видатків у розмірі такої ж суми. Прийняли і план соціально-економічного розвитку Сокаля на загальну суму понад 24 млн. грн. Основні видатки в цьому плані передбачені на ремонти доріг, дошкільних закладів освіти, благоустрій, органи управління та інші.

Запитання, які лунали від глядачів, то в основному вони стосувалися ремонту конкретних відрізків доріг, тротуарів, прибудинкових територій, зупинок громадського транспорту. Звучали й звернення щодо сміттєвих урн і дозвілля молоді. Щодо останнього, то міський голова запрошує молодь долучатися до занять спортом у Сокальському міському центрі фізичного здоров’я “Спорт для всіх”.

Мешканець Сокаля Андрій Щудло зауважив, що цього року справді зроблено чимало робіт, але, на його думку, якість тих робіт могла би бути значно кращою. На це зі свого боку мер Сокаля відповідає, що всі роботи виконують спеціалісти, все оцінюється експертами, до прийняття окремих рішень залучають і депутатів, і членів виконкому. Потім міська рада вже не можу вплинути на хід робіт.

Активісти Василь Мельник висловив незадоволення щодо вуличного освітлення поблизу Сокальської ЗШ №2, а Василь Журавінський щодо розширення проїзних частин по вулицях Яворницького та Семенюка. Звучали й обурення щодо водопостачання і назв вулиць на честь радянських активістів. Загалом дискусія виявилась не надто емоційною, усі зауваження мер визнав слушним і пообіцяв вирішувати у міру сил. А ще Вадим Кондратюк як міський голова сподівається на підтримку депутатського корпусу та допомогу громади для розбудови Сокаля.