Останні новини

Відбулося перше пленарне засідання чергової сесії районної ради

26 питань розглянули депутати на першому пленарному засіданні XXXVI чергової сесії Сокальської районної ради, яка відбулась у вівторок, 18 грудня. У порядку денному затвердили 47 питань, майже половину напередодні рекомендувала включити президія.

Розпочали засідання з гімну України і вже традиційно – привітань депутатів, які в міжсесійний період святкували свої дні народження. А ще голова СРР Микола Пасько привітав усіх із об’єднавчим собором українських православних церков, який відбувся напередодні. Він наголосив, що тепер перед депутатами стоїть завдання допомогти громадам подолати церковне розділення та перейти у підпорядкування Української православної церкви.

Далі затвердили порядок денний і заслухали такі основні питання: про виконання районного бюджету Сокальського району за 9 і 10 місяців 2018 року; затвердження розпоряджень голови Сокальської РДА; внесення змін до показників районного бюджету на 2018 рік та інформацію щодо використання коштів, виділених на реалізацію загальнорайонних програм у поточному році. З цих питань доповідала начальник фінансового управління СРДА Галина Леонова.

Вона звітує, що за десять місяців 2018 року до загального фонду районного бюджету Сокальського району надійшло 164,5 млн. грн. податків та зборів, а це більше планових призначень на 10 млн. Галина Леонова також додає, що проблемних питань щодо виконання бюджету немає, його наразі не виконує лише одна сільська рада – Корчівська.

Також за 10 місяців цього року на утримання бюджетних установ та виконання загальнорайонних програм і заходів проведено видатки в сумі 586 млн. грн. – говорить начальник фінуправління СРДА Галина Леонова.

Щодо реалізації цих програм, то поки що не виконується лише три зі 48: це програми профілактики злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку в Сокальському районі, програма охорони навколишнього середовища і програма підтримки молочного скотарства у господарствах приватного сектору.

Активно обговорили питання про внесення змін до показників районного бюджету на поточний рік. Згідно доповіді начальника фінансового управління СРДА, враховуючи перевиконання дохідної частини районного бюджету за 10 місяців і з метою його якісного виконання, проектом рішення запропонували збільшити обсяг доходів на суму понад 3,5 млн. грн.

З приводу внесення змін до Програми «Дороги Сокальщини на 2018-2020 роки» доповів начальник відділу житлово-комунального господарства, цільових програм та розвитку інфраструктури СРДА Степан Шевчук. За його словами, на території Тартаківської сільської ради виконали ремонт дороги, залишилось розрахуватися із виконавцем робіт. Депутати підтримали це. Загалом у 2018 році на районну програму «Дороги Сокальщини 2018-2020 роки» з районного бюджету виділено 19 млн. 400 тис. грн.

Також рішенням цієї сесії призначили директора Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» СРР Львівської обл. – Ганну Фенчин. На засіданні вона розповіла, що, зайнявши посаду, планує збільшити кількість працівників, адже діток, з якими доводиться працювати, є більше 40, а це багато, враховуючи особистий підхід, який необхідний кожній дитині. Крім того, ще близько 60 дітей є із порушенням мовлення, тому з ними фахівці інклюзивно-ресурсного центру працюють у школах. Загалом же у районі понад 500 неповносправних потребують саме такої освіти: це діти з порушенням мовлення, розумового розвитку, синдромом Дауна. Ще одне завдання, яке ставить перед собою Ганна Фенчин – оснащення сенсорної кімнати і придбання додаткового обладнання. Вже з першого січня установа перейде на освітню субвенцію – це дасть можливість взяти на роботу нових спеціалістів й охопити інклюзивним навчанням близько 300 дітей.

Голова СРР Микола Пасько нагадав, що така установа є нова у Сокальському р-ні, відкрита цього року за рахунок коштів районного бюджету, на базі Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. №4 і його матеріально-технічна база є однією з найкращих в області. Зі свого боку заступник голови СРР Василь Бойко розповідає, що Ганна Фенчин пройшла конкурсний відбір, після чого її кандидатуру затвердили і в СРДА, і в департаменті освіти і науки ЛОДА. Її призначено на термін у 3 роки.

Тоді перейшли до ряду земельних питань, їх було 18. Усі затвердили.

У роботі сесії взяли участь голова СРДА Роман Токай і керівники структурних підрозділів РДА.

У коментарі Радіо «Сокаль» голова СРР Микола Пасько підбив підсумки першого пленарного засідання сесії:

Наступне пленарне засідання сесії СРР відбудеться 21 грудня о 10.00 год., на якій розглядатимуть 21 питання. Кількаденна перерва обумовлена необхідністю набуття іншим питанням статусу оприлюднення.