Останні новини

До Нового року шахтарям обіцяють виплатити 100% за жовтень і 50% за листопад

Працівники шахти «Лісова» ДП «Львіввугілля», які три доби знаходилася під землею у знак протесту через невчасної виплати зп – виїхали на поверхню 12 грудня о 22:00. Генеральний директор та адміністрація шахти переконали шахтарів в тому, що не пізніше п’ятниці буде погашена заборгованість за жовтень. Станом на сьогодні, заборгованість ще за жовтень складає 57 млн грн. адже виплатили лише 60%. Також вже вранці 13 грудня в першу зміну гірників відвідав заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський, який пояснив про те, що ніякої обіцянки про виплати заборгованості із заробітної плати до п’ятниці – не було. Тому, шахтарі відмовилися приступати до роботи. Тоді о 10:00 відбулося спільне засідання двох профспілок НПГУ та ППВП. Приймали рішення щодо подальших заходів виправлення цієї критичної ситуації. Про це на своїй сторінці у Facebook голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Нагадаємо, що протест триває із понеділка, 10 грудня, відколи шахтарі відмовилися підніматися із землі. Також 12 грудня шахтарі вирушили, щоб привернути увагу до протесту близько 600 працівників ДП Львіввугілля рушили протесаною ходою від шахти до центру Червонограда. Вони йшли з вигуками «зарплату!». Після провели 10-хвилинну акцію на міській площі і вирушили назад до шахти, де пробули, як вже відомо, до 10 год. вечора. У шахтарів лише одна вимога терміново виплатити заробітну плату за жовтень в розмірі 100%, і за листопад хоча б – 50%.

Для результативності протесту 12 грудня голова Регіонального об’єднання НПГУ м. Червонограда, голова теркому ППВП і в.о. ген. директора ДП Львіввугілля вирушили до Києва. У столиці відбулась зустріч представників ДП “Львіввугілля”, профспілок, народного депутата Михайла Бондаря та віце-прем’єра Володимира Кістіона щодо ситуації на шахті “Лісова”. Володимир Кістіон після цієї зустрічі звернувся до державного підприємства «Держвуглепостач» з вимогою оплатити вартість видобутого вугілля ДП. Про це розповів народний депутат Михайло Бондар місцевим ЗМІ, який був учасником зустрічі:

«Є певні напрацювання, як погасити заборгованість. Є чітка вказівка Володимира Кістіона до «Держвуглепостач» щодо виплати коштів. Проблема в тому, що «Держвуглепостач» не може розраховуватись за вугілля, яке ще перебуває в дорозі. Мають спершу укластись акти – лише тоді можливі проплати. Ми обговорювали проблемні питання. Нас запевнили, що до Нового року з шахтарями Червонограда мають частково розрахуватись. Задача мінімум – «закрити» заборгованість за жовтень і виплатити 50% листопадової зарплати, що і вимагають шахтарі. Думаю, це буде здійснено».

Крім цього, це підтверджує у ФБ і голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. Він пише, що Центренерго зобов’язалось від 13 грудня усі кошти, які надходитимуть на їхні рахунки, одразу спрямовувати на ДП «Львіввугілля», щоб це дало можливість максимально швидко виплатити зарплати. Наразі строки виконання доручення залежать від обсягу та часу надходження коштів на Центренерго, але буде робитися усе можливе, аби здійснити це якомога оперативніше. Крім того, будуть розглядати можливість заключення прямих договорів між ДП “Львіввугілля” з Центренерго, аби кошти надходили на рахунки ДП “Львіввугілля” оперативно. Це дасть можливість виконати другу вимогу гірників – забезпечити наступні строки виплати заробітної плати до 10-го — аванс, до 25-го — заробітна плата за минулий місяць.

Нагадаємо, що це вже не перший протест шахтарів, постійна затримка у виплаті зп – доводять гірників до відчаю.