Останні новини

У Червонограді відкрили навчально-практичний центр будівельної промисловості

11 грудня на базі Червоноградського гірничо-будівельного ліцею за кошти обласного бюджету відкрито навчально-практичний центр будівельної промисловості. Таким чином у Львівській ОДА хочуть допомогти у розвитку освіти Львівщини.

На відкриття приїхав заступник директора департаменту освіти і науки ЛОДА Ігор Гайдук. Він розповідає у коментарі телеканалу «Бужнет», що це перший центр, який відкривають із п’яти запланованих. Центр створили з метою впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій, удосконалення навичок майстрів виробничого навчання та розширення соціального партнерства у сфері підготовки конкурентоспроможних кваліфікованих робітників.

«Червоноград є стратегічним районом для Львівської області. Тому ми зацікавлені у тому, щоб гірничо-будівельний  кластер розвивався, бо ці робочі професії затребувані на ринку праці. І, звичайно, співпраця і взаємодія  навчальних закладів професійної освіти України з виробниками будівельних матеріалів – це перспективний шлях  розвитку і модернізації професійної освіти в Україні.  І завдання, які стоять перед цим центром полягають у підготовці за сучасними виробничими технологіями учнів та майстрів виробничого навчання, які будуть впроваджувати нові моделі будівельних технологій у Львівській області», – зазначив заступник директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА Ігор Гайдук.

Навчально-практичний центр має сучасну навчально-матеріальну базу, що складається з кабінетів професійно-теоретичної підготовки, майстерень та лабораторій. Майстерні та кабінети забезпечені сучасним обладнанням та мультимедійною технікою.

На кожен із таких центрів заплановані різні суми, зокрема на навчально-практичний центр будівельної промисловості у Червонограді витратили близько 850 тисяч гривень. Долучилися до реалізації програми розвитку і закордонні партнери, – говорить заступник директора департаменту освіти і науки ЛОДА. Тож, завдяки підтримці обласної влади, спонсорів та співпраці з польськими партнерами, ліцею вдалося оновити приміщення навчальних лабораторій, придбати необхідні матеріали й інструменти, а також відкрити виробничу майстерню механічної обробки деревини.

Викладачі центру є фахівцями високого професійного рівня з вищою та базовою спеціальною освітою, досвідом роботи на потужних підприємствах. Крім того, у навчального закладу налагоджена на високому рівні робота з підприємствами, де студенти можуть отримати не тільки практику, а й майбутнє працевлаштування.

Сьогодні на Львівщині працює вже 19  подібних навчально-практичних центрів. До кінця 2018 року планують відкрити ще 5 навчально-практичних центрів: один за кошти державного бюджету та п‘ять за чотири обласного бюджету.