Останні новини

Гірники шахти «Лісова» страйкують

10 грудня шахтарі ДП «Львіввугілля» шахти «Лісова», після 2-гої зміни, залишилися під землею та оголосили про страйк.

Станом на 17 год. 11 грудня страйк на шахті ДП Львіввугілля «Лісова» продовжується. Під землею перебувають близько 90 гірників. 10 грудня з 1-ої зміни під землею залишилося 45 шахтарів, до них приєдналися 78 гірників з 3-ої зміни. Зараз з різних причин частина гірників виїхала на поверхню. Про страйк розповідає голова Сокальської РДА Роман Токай:

Вимоги робітників такі:

  1. терміново виплатити заробітну плату за жовтень в розмірі 100%, листопаду – 50%;
  2. забезпечити наступні строки виплати заробітної плати до 10-го числа кожного місяця – аванс, до 25-го – повністю виплата заробітної плати за минулий місяць.
  3. В разі не виконання цих вимог шахтарі продовжуватимуть акцію у формі невиїзду з шахт у будь-який час без попередження.

Відповідний лист з вимогами профспілкові організації направили президенту У., прем’єр-міністру, міністру енергетики та вугільної промисловості, Голові ЛОДА і т.в.о. генер. директора ДП. Як повідомляє Над Бугом Протест спровокований тим, що міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик відволік на інші цілі 240 млн. грн., які були зароблені шахтарями за відвантажену ДП «Львіввугілля» продукцію. Тобто видобуте гірниками вугілля реалізується через державну структуру, підпорядковану Міністерству енергетики та вугільної промисловості України. А шахтарі ДП «Львіввугілля» за максимально можливий видобуток вугілля із підготовлених лав замість винагороди отримали заборгованість із зарплати. Це вже не перший протест в Україні, який провокує сам міністр Ігор Насалик – зазначають шахтарі.