Останні новини

На позачерговій сесії міської ради Сокаля вирішили виділити АТО-вцям одноразову допомогу

У середу, 5 грудня, відбулася 34 позачергова сесія 7 скликання міської ради Сокаля. На засідання зібралося 15 депутатів з 24-ох і головуючий Вадим Кондратюк. Розпочали засідання традиційно з гімну і хвилини мовчання за загиблими за бійцями України.

У порядку денному затвердили 5 питань. З приводу першого і другого питань доповідав секретар ради Ігор Сидор. Вони пов’язані, це питання «Про внесення змін до рішень сесії Сокальської міської ради від 27.01.2018 р. №257 «Про затвердження міської програми соціального захисту окремих категорій населення на 2017-2018 роки» і №259 «Про затвердження Положення про надання грошової допомоги окремим категоріям населення Сокаля на 2017-2018 роки». Мова йшла про виділення учасникам АТО, які проживають на території Сокаля одноразової допомоги в розмірі 2000 грн. Загальна сума необхідних на це коштів: 300 тис. грн. На території Сокаля наразі зареєстровано 94 АТО-вця. Для того, аби отримати допомогу необхідно звернутися до Сокальської міської ради із відповідною заявою, особовим рахунком, копіями паспорта, учасника бойових дій і довідки про присвоєння реєстраційної картки платника податків. Міський голова Вадим Кондратюк додає, що вже 60 бійців написали заяви, тому до Нового року планують виділити допомогу усім АТО-вцям. Варто зазначити, що допомогу не нададуть, якщо боєць змінив місце реєстрації за межі міста Сокаль. Виділення грошової допомоги підтримали 16 голосами.

Щодо питання «Про внесення змін до показників бюджету Сокаля на 2018 рік» доповідала  начальник фінансового-господарського відділу Сокальської міської ради Людмила Ділай. У ході нього обговорили кілька змін до бюджету: зменшити планові призначення на будівництво об’єктів житлово-комунального господарства у сумі 680 тис. грн.; збільшити планові призначення на благоустрій у сумі 380 тис. грн., та ж допомога учасникам АТО, а також збільшити видаткову частину міського бюджету на потреби закладів дошкільної освіти міста в сумі 5620 грн.

Головним пунктом стала закупівля бульдозера для збору та вивозу сміття і відходів. Коштує така техніка  2 млн. 730 тис. грн., аби здійснити покупку необхідно ще виділити з міського бюджету 682 тис. 400 грн. Вже відбувається процес тендеру із закупівлі. Міський голова додає, що зв’язувалися з міськими радами інших міс, де користуються запропонованими для Сокаля бульдозерами китайського і російського виробництв. Вони стверджують, що китайського значно кращий, призначений суто для роботи зі сміттям, адже загального призначення можуть не достатньо добре працювати. Бульдозер куплять на баланс ЖЕКу, попри наявність великого податкового боргу, на новопридбаний не накладається арешт, завдяки придбанню цієї техніки ЖЕК матиме змогу повернути ПДВ.

Усі зміни до показників бюджету підтримали одноголосно. Депутатських запитів не було. Але депутат Юрій Товарянський зробив зауваження щодо земельної ділянки, яку використовує ПАТ «Львівгаз». Депутат стверджує, що її використовують незаконно, тому вони повинні віддати її місту для використання сокальчанами або сплачувати податки у місцевий бюджет. Тому пропонує обговорити це питання на іншій сесії. А депутат Василь Возняк зауважив, що на вулиці Міцкевича, коли клали бруківку, забракло ще близько 2,5 метрів, така ж проблема є й на інших вулицях. Він звернувся, аби вирішити це. Міський голова пообіцяв, що обдумають це. Більше ніяких звернень не було. Наступна сесія міської ради Сокаля запланована на 20 грудня.

Фото з іншої сесії.