Останні новини

Поліція закликає тих, хто зазнав шкоди внаслідок обмеження руху на кордоні звертатись до них

Працівники поліції Львівщини закликають громадян, котрі зазнали матеріальної чи моральної шкоди внаслідок обмеження руху на прикордонних переходах, розташованих у Львівській області, звертатись із відповідними заявами за місцем скоєння правопорушення.

Зокрема, якщо це відбулося на території Сокальського району, поблизу пунтку пропуску «Угринів», то звертайтесь у Сокальське відділення поліції за адресою: м. Сокаль, вул. Міцкевича, 9, тел.: (03257) 2-22-54.

Звертатися з такою заявою можна, адже як вкотре наголошують у Нацполіції України – кожен громадянин має гарантоване Конституцією право на мирний протест. Водночас обов’язком органів державної влади, зокрема і Нацполіції, є не лише забезпечити права учасників таких мирних зібрань, а й не допустити порушення конституційних прав інших громадян, які не є учасниками цих масових заходів. У тому числі, їхнього права на вільне пересування. Станом на сьогодні поліція вже відкрила і розслідує 5 кримінальних проваджень за фактом блокування транспортних комунікацій.

«Звернень було багато, але ми об’єднуємо їх фактично за одними і тими самими обставинами. За цими статтями (ст. 279 ККУ) передбачений штраф до 50 неоподаткованих мінімумів, виправні роботи, арешт, обмеження волі», ‒ повідомляє очільник обласного управління поліції Валерій Середа.

Нагадаємо, вперше Кримінальне провадження за фактом блокування дороги відкрили влітку через перекриття автодороги Червоноград-Перетоки селянами у Сокальському районі. Такі провадження реєструються тільки за заявами учасників дорожнього руху, права на вільне пересування яких порушуються. Тоді підставою для цього стала заява одного з водіїв, який потрапив у вимушений затор.