Останні новини

Шахтарі оголосили про перекриття міжнародної траси

У приміщенні ДП «Львіввугілля» триває безстрокове голодування голови незалежної профспілки гірників України шахти «Степова» Василя Семканича та шахти «Межирічанська» Василя Лесняка. Вони не їли із 12 листопада, ночують у приміщенні «Львіввугілля». Крім того, невиплата працівникам ДП Львіввугілля зарплати за вересень та жовтень поточного року, ймовірно, може спричинити перекриття 16 листопада дороги міжнародного значення в районі Рава-Руської митниці. Про це голова РО НПГУ м. Червоноград Віталій Оніжук на розширеній нараді керівників ДП “Львіввугілля”, профспілок шахт, представників місцевої та обласної влади. Засідання відбулося 13 листопада.

У ході наради голова РО НПГУ м. Червоноград Віталій Оніжук зачитав лист-звернення до Президента, Премєр-Міністра, Міністра енергетики та вугільної промисловості, голові ЛОДА, голові НПГУ, у якому є 5 вимог:

Власне, із заробітною платою ситуація така: ще не виплатили більше 15% вересневої і 100% жовтневої. На рахунки шахтарів надходить по кілька відсотків, а це не дає змоги добре розрахувати свої витрати, – кажуть шахтарі.

До того ж, варто зазначити, що деякі шахти вже виконали річний план видобутку вугілля і до кінця року прогнозовано перевищать норму. На засіданні підтримку такому рішенню висловив і в.о. директора ДП «Львіввугілля» Олег Акімов.

Про те, що обговорюватимуть цю акцію протесту на сесії міської ради Червонограда, яка відбудеться 15 листопада, запевнив червоноградський міський голова Андрій Залівський. Він пообіцяв розглянути це питання першим. Депутат Львівської ОР Ігор Грабінський сказав, що треба цю акцію робити ще більш масштабною і перекривати й інші пункти пропуску. Він переконав у підтримці обласної ради, а у підтримці райради запевнив заступник голови Василь Бойко. у зв’язку з цим скликається позачергова сесія на 15 листопада, де розглядатимуть одне питання щодо підтримки вимог шахтарів ДП «Львіввугілля». Представник президентської гілки влади – заступник голови Сокальської РДА Микола Поліщук висловив і свою підтримку, а ще наголосив на важливості вугільної галузі у бюджеті району як раніше, так і тепер.

Шахтарі раді підтримці місцевої влади, але їм потрібна підтримка і на всеукраїнському рівні. Саме тому вони вдалися до таких радикальних дій. Тож якщо ви планували перетинати український кордон у Раві-Руській 16 листопада — передумуйте. Працівники ДП «Львіввугілля» пропускатимуть тільки вагітних, спецтранспорт та ще, можливо, за наявністю квитків на авіарейси. Ситуація зміниться тільки у разі погашення заборгованості перед гірниками та відкликання наказу Міненерговугілля від 7 листопада №559 «Про реорганізацію Державного підприємства «Львіввугілля». Відповідно до цього наказу Міністерства, вирішено таки реорганізувати підприємство шляхом приєднання до держпідприємства «Національна вугільна компанія». Завершити заходи з реорганізації ДП «Львіввугілля» до 30 квітня 2019 р.

Зі свого боку територіальна організація Профспілки працівників вугільної промисловості України попереджає про пікетування ЛОДА та ЛОР.

Зазначимо, що виплата заробітної плати триває, цього тижня вже відбулося чотири надходження коштів. Зокрема, 14 листопада надійшло ще 7% за вересень на рахунки держпідприємства на виплату заробітної плати. Про повідомляє головний бухгалтер ДП «Львіввугілля» Тарас Бабій. Загалом виплачено вже 84% вересневої зарплати.