Останні новини

Жвирківська школа відсвяткувала ювілей святковим концертом

Впродовж першого листопадневого тижня свій 50-річний ювілей відсвяткувала Жвирківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. З нагоди такої важливої дати педагогічний та учнівський колективи підготували низку урочистих заходів. Цілий тиждень жвирківчани приймали у стінах школи гостей, все красиво декорували, у коридорах організували фотовиставки і навіть фотозону. Кожен день присвятили якійсь тематиці. Відтак, були літературні, духовні, української писемності, історичні дні, але найважливішим став день із святковим концертом з нагоди 50-ліття школи.

В той день в актовому залі закладу зібралося багато відвідувачів: влада, отці, учні, вчителі, ветерани освіти, випускники і представники громадськості. Понад три години вітали рідну навчальню з півсотнею щасливих літ і бажали їй нових учнів із запалом в очах. Адже як у кожної людини є власна доля, так і в школи своя власна історія і життя. Жвирківський навчальний заклад вітав гостей піснями і танцями учнів, а гості – добрими словами і подарунками.

«Школа – це ті, хто переступає шкільний поріг», – вважає директор Жвирківської ЗШ І-ІІІ ступенів Ірина Мазурик. Усіх ветеранів навчального закладу смт. Жвирка кілька разів згадали поіменно, всім дякували, дарували квіти і вклонялися. А ті зі свого боку неодноразово плакали, бо що може бути трепетніше вдячності. «Праця кожного з вас – це золоті сторінки історії нашої школи», – каже директор Ірина Мазурик.

Справжнє свято спогадів влаштували організатори заходу. Випускники різних років, які не мали змоги побувати на святі записали відеозвернення, де з такою теплотою звертались до рідної альма-матері, як до старої подруги. А вона, школа, в один момент заговорила і звернулась до присутніх. Школа голосом вчителя згадала про все, поділилася фото спогадами, каже, що пам’ятає кожного вчителя й учня, кожну закохану пару і кожен прогуляний урок. Розповіла про свої кабінети і своїх директорів. А ще наголосила, що поки живе освіта – живе нація.

Крім загальної освіти, у цій школі багато уваги приділяють духовному зростанню. Багато над цим у стінха закладу працював перший парох храму Святого Духа смт. Жвирка о. Петро Фецюх зі своєю дружиною. Зараз же християнської обізнаності школярів-жвирківчан навчає настоятель місцевої церкви Святого Духа о. Петро Звір. Зі сцени він наголосив, що місцеві церква і школа – це єдине ціле, адже не лише співпрацюють, а й знаходяться поруч, церква розмістилась на колишній частині шкільного подвір’я. Перші уроки християнського виховання у далекому 1989 р. провів настоятель катедр. собору св. ап. Петра і Павла о. Ярослав Кащук. Він подарував у шкільний фонд книгу з місця живого чуда, що у Франції, – Люрду, а ще, вітаючи заклад зі святом, заплакав.

Розчулилась і директор Сокальської МАН Світлана Мусій, яка є випускницею школи, колишнім вчителем і завучем. Вона вручила подяку школі, а Марії Гарасимчук медаль як найкращій першій вчительці. Кілька разів впродовж вечора згадували першого директора Івана Каспрука, який пропрацював тут 39 років. Кажуть, що це була велика людина. Згадали й інших причетних до школи людей, що переставились до вічності, хвилиною мовчання. А ще героя школи – колишнього учня, який загинув в зоні АТО – Олега Галатюка.

Другий директор школи Орест Когут з такою вдячністю говорив про те, що дуже радий бути на святі, що свого часу присвятив близько десяти років цьому закладу і разом з іншими вчителями, громадою і владою селища робили все можливе для розвитку Жвирки.

Були на святі і представники влади. Для працівників школи – це особливо приємно, адже їхня присутність дала змогу зрозуміти, що школа важлива, що вона працює недарма і їхню працю в районі шанують на найвищому рівні. Голова Сокальсьокї РДА Роман Токай подарував у бібліотечний фонд навчального закладу книгу про гетьманів, адже наголошує на важливості вивчення історії, а ще вручив грамоту-подяку від імені райдержадміністрації. «Немає нічого приємнішого, як успіх ваших випускників», – каже Роман Токай. І додає, що бути на такому святі для нього честь.

Заступник голови Сокальської райради Василь Бойко також вручив грамоту від районної ради і книги у шкільну бібліотеку. Він же говорить, що Жвирківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – один із провідних закладів району.

За 50 років Жвирківську школу закінчили понад 3 тис. випускників, сьогодні навчається 364 здобувачів освіти. Сьогодні педагогічний колектив налічує 36 педагогів. Встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» – 16 вчителям, 10 – «спеціалісти І категорії», 2  – «спеціалісти ІІ категорії», педагогічне звання “Старший вчитель” присвоєно 4 педагогам, 1 – «вчитель-методист». 3 молодих спеціалісти, бібліотекар і практичний психолог. Багато випускників повернулися в рідну школу і працюють тут вчителями.

Публічно колектив закладу привітав директор комунального закладу Сокальського району районної ради центру обслуговування закладів освіти Микола Мисак і теж не обійшовся без подарунку. Надали слово і голові Жвирківської селищної ради Іван Кошлай, який розповів про останні події в селищі і підкреслив велич школі і її вагоме місце у житті громади Жвирки. Серед колишніх випускників школи військовий комісар району, майор Любомир Бродюк і депутат районної ради Олег Солодяк.

 

Особливо вразив глядачів незапланований виступ отців Петра Звіра, Ярослава Кащука разом із братами Гудками. Вони виконали пісню «Біла хата в саду».

Понад 173 тисячі рази продзвенів дзвінок у стінах Жвирківської  ЗШ І-ІІІ ступенів. Представники школи співпрацюють з різними закладами району, беруть участь у різних проектах, учні виграють конкурси на всеукраїнському рівні. І педагогічний, і учнівський колективи є в постійному творчому пошуку. А це дає надії на те, що дзвоник у стінах школи продзвенить ще набагато більше тисяч разів.