Останні новини

Свято професій в Угнівському аграрно-будівельному ліцеї

6 листопада в Угнівському аграрно-будівельному ліцеї відбулося традиційне Свято професій. Захід зібрав освітян і владу як з районного, так і обласного центру, священнослужителів, ліцеїстів, викладачів й інших жителів невеличкого містечка Угнева. Людей на святі зібралось чимало, адже така масштабна подія для найменшого міста України – рідкість. В той день у ліцеї все красиво декорували, у коридорі організували святковий ярмарок і виставку швейних, столярних, ландшафтних та кулінарних учнівських виробів. Останні ох як і пахли! Власне, організував цей захід колектив ліцею для рекламації і піднесення престижу робітничих професій, які освоюють у навчальному закладі. Директор Угнівського АБЛ Любов Осміловська стверджує, що кому як не хліборобам, кравцям, пекарям і будівельникам піднімати економіку України.

Серед почесних гостей свята: голова Сокальської РДА Роман Токай, заступник директора департаменту освіти і науки ЛОДА Ігор Гайдук, начальник відділу професійної освіти, координації діяльності ВНЗ і науки Михайло Мураль, начальник управління освіти департаменту освіти і науки ЛОДА Галина Яворська, директор фірми «Акрополіс» Андрій Панечко, отці Богдан Паращак та Богдан Гринда, директори ближніх навчальних закладів, лікарі, фермери та інші.

 

Розпочали захід із хвилини мовчання, вірша і пісні для вшанування пам’яті полеглих героїв на Сході країни. Далі перейшли до веселішої частини, задля якої і зібралися – представляли все чому вчать в ліцеї і їхню позаурочну діяльність. Співали, танцювали і навіть читали реп. Вразив публіку показ колекцій рибацького одягу і жіночого «Квітуче літо-2018». Учні підготували 10 яскравих суконь із вишивкою стрічками і три сучасні чоловічі костюми для риболовлі. Пошили їх 12 учнів ІІ курсу групи «Кравець. Закрійник» за 2 місяці. Головний ідейник жіночої колекції – майстер виробничого навчання Угнівського АБЛ Ірина Романко розповідає нашому кореспонденту, що придумували цю колекцію разом із дітьми. В інтернеті не змогли знайти нічого, що сподобалось би, тому створювали речі за тенденціями: обрали фатін і стрічкову вишивку. Матеріали закупляли із грошей із власного фонду, адже ще шиють на замовлення постіль. Всі плаття різних яскравих кольорів, моделі залишать у ліцеї, аби гості бачили, що вміють ліцеїсти.

Заступник директора департаменту освіти і науки ЛОДА Ігор Гайдук у своєму вітальному слові розповів, що дуже тішить повна зала людей, яскравий концерт і оновлення, яких зазнав заклад за останній рік, відколи його керівником стала Любов Осміловська. А ще наголошує на важливості популяризації робітничих професій:

– Гадаю, в нас в країні ненормальна ситуація, що понад 80% абітурієнтів стають студентами ВНЗ і лише менше 20% обирають професійно-технічні заклади. Європейський досвід зовсім протилежний: 50-70% – учні професійно-технічних закладів. Це майбутні кваліфіковані робітники робітничих професій. Зараз престиж саме таких спеціальностей збільшується. І цей заклад в Угнева – осередок надії і сподівань, що такі навчальні заклади житимуть.

Про модернізацію ліцею й оновлення говорить і сам директор Угнівського АБЛ Любов Осміловська в розмові з Радіо «Сокаль». Вона каже, що цього року вдалося стільки всього зробити, що сама не вірить: це і нове обладнання, і заміна вікон в двох головних корпусах:

– Департамент освіти і науки ЛОДА допоміг нам – виділив 200 тис. грн. на оновлення матеріальної бази. Ми повністю оновили кухню-лабораторію: зробили сучасний кондитерський цех з двома міксерами, конвектоматами, великою пекарською шафою , тістомісом і купили дві плити з жаровими шафами. Також для зварювальників купили професійний зварювальний апарат. А ще 50 тис. грн. виділили для закупівлі мультимедійного обладнання.

Ще чекають на кошти для завершення капітального ремонту із заміни вікон і сподіваються на новий трактор – його в департаменті освіти і науки ЛОДА обіцяють після Нового року.

Угнівський аграрно-будівельний ліцей заснований ще в 1954 році, за цей час, як каже голова Сокальської РДА Роман Токай, були різні періоди в історію закладу: і спади, і злети, але за останній рік він почав дуже активно й стрімко розвиватися:

– Угнівський АБЛ почав «оживати». До вас підключилися нові потужні партнери, а ваші студенти тепер можуть освоювати свій фах на сучасному обладнанні.

За час свого існування заклад неодноразово реорганізовано. У 1997 році Угнівське професійно-технічне училище об’єднали із Професійно-технічним училищем у місті Белз. Тепер це два головних корпуси ліцею, де готують кваліфікованих робітників для агропромислового комплексу, будівельної галузі, харчової промисловості та побутового обслуговування. Тобто це 8 гостро дефіцитних професій на ринку праці: кухар/кондитер, кравець/закрійник, тракторист-машиніст с/г виробництва, муляр/штукатур/плиточник, столяр/будівельник, газо-/електрозварювальник, сантехнік і машиніст крана автомобільного. Путівку в життя за всі роки отримали понад 25 тисяч випускників. Зараз тут навчається більше 300 учнів і працює близько 80 працівників. Вступати можна після 9-го або 11-го класів.

Адріан є учнем ліцею вже третій рік і йому тут дуже подобається. Здобуває професію муляр/штукатур/плиточник:

– Люблю декоративні роботи, мені це добре вдається і люблю це. Іншої професії я не хочу й не уявляю себе без цього заняття. У ліцеї дуже добрий колектив, всі дружні, ніколи ще не було сварок. Все супер!

До речі, він і читав реп патріотичного змісту разом із іншими учнями-колегами на початку концерту:

– Ми з хлопцями все самі придумали. Знайшли пісню в інтернеті, я зробив «мінус», наклав слова і попросив хлопців долучитися й заспівати разом. За два тижні все було готово. Пісня про Україну, хотілось розказати людям яка в нас країна і як її потрібно любити.

Всі учні ліцею мають змогу виконувати реальні замовлення. Наприклад, кравці шиють на замовлення інтернет-магазину спорядження для мисливства і рибалки «Акрополіс», згідно договору 50% отримують на власні потреби. Багато підприємців звертаються до керівництва ліцею із запитом на працівників, тому після завершення навчання учні мають змогу відразу влаштуватись на роботу. Варто зазначити, що Угнівський АБЛ – єдиний ліцей в районі сільськогосподарського та будівельного профілю. Тож саме свято професій – важливий захід у житті ліцею. Воно дає змогу нагадати, що робітничі професії – вагомі й прибуткові. По завершенню святкового концерту для зацікавлених провели майстер-класи із професій кондитер, кравець, тракторист і показове заняття із «Захисту Вітчизни». Директор закладу стверджує, що цього року дуже активні діти і вірить, що збільшення абітурієнтів і ще більша активність попереду.

Текст, фото і відео: Христина Процик