Останні новини

Жвирківська школа святкує 50-літній ювілей. Історія навчального закладу

5 листопада свій 50-річний ювілей святкує Жвирківська школа. Саме в цей день півстоліття тому, у 1968 році, вона вперше відкрила свої двері для спраглих до знань жвирківчан.

Мова йде про теперішній корпус, адже самЕ шкільництво у Жвирці зародилося ще 17 років до цього: у звичайних житлових будинках. І тільки у 1965 році сесією селищної ради ухвалили рішення розпочати будівництво нової школи. 150 тис. крб. виділили для виготовлення проектно-кошторисної документації. За два роки завершили будівництво. Новозбудована школа могла вмістити аж 964 учні. Першим директором жвирківської навчальні став Іван Каспрук. Його вчителі згадують як вчителя і керівника з великої літери, котрий ріс і утверджувався як лідер, здобув повагу і шану впродовж всього 39-річного курування закладом.

вирківська школа свого часу стала стартовим майданчиком у самостійне життя людям зовсім різних професій: хліборобам, робітникам, вченим, учителям, інженерам, будівельникам та ін. Перших випускників було всього 27 (класний керівник Євгенія Якимів). Вчителі жвирківського навчального закладу наголошують, що хоча літопис їхньої школи – це невеликий відрізок часу, але в кожному випускнику він залишив частку дитячого, а згодом юнацького гарту.

Цікаво, що саме в цій школі обладнали перший в районі комп’ютерний клас ще у 1980 році (його завідувач Роман Монастирський). Для того часу це було справжнім проривом. Вихованці вчителя вже тоді займали всі призові місця на районних олімпіадах з інформатики. А ще, на відміну від сучасної навчальної програми, тоді вивчали автосправу.

Духовне виховання – ще один із важливих аспектів сучасної шкільної системи освіти. Цей напрямок постійно розвивається на базі школи вже 20 років. Перші бесіди про християнську вихованість провів настоятель катедр. собору св. ап. Петра і Павла о. Ярослав Кащук, згодом із школярами працював перший парох храму Святого Духа смт. Жвирка о. Петро Фецюх і тепер християнської обізнаності школярів-жвирківчан навчає настоятель місцевої церкви Святого Духа о. Петро Звір.

Як розповідає Радіо «Сокаль» випускниця школи 1984 р., теперішній заступник директора з навчально-виховної роботи Надія Іванойко, за 50 років Жвирківську навчальню закінчили 3384 випускники, з них із золотою медаллю-123, зі срібною – 73. Щороку в школі навчалося в середньому 600-700 учнів. Зараз же навчається 364 здобувачів освіти. Від імені учнів зі святом свою школу вітає її президент Вікторія Лесик:

Віка розповідає, що вчиться в Жвирківській школі з першого класу, їй дуже подобаються і однокласники, які завжди підтримають і допоможуть, саме через це їй і подобається ходити в школу. А ще школярка любить уроки, які проходять весело і змістовно. Найбільше любить математику завдяки змістовому наповненню і вчительці, яка знайшла підхід до учнів з першого уроку. А ще Віка розповідає, що вони місяць готувалися до святкових заходів з нагоди 50-річчя альма-матері, тому радо запрошують відвідати стіни їхнього закладу у цей тиждень.

Заступник директора з навч.-вих. роботи Надія Іванойко розповідає, що педагоги пишаються своїми учнями і завжди згадують їх, багато випускників повернулися в рідну школу вчителями, 14 з них працює тут досі, а всіх педагогів є 40. 19 вчителів носять звання «спеціаліст вищої категорії». За всю історію в школі було три директора: після Івана Каспрука 11 років її очолював Орест Когут. З червня 2013 року керівником є Ірина Мазурик.

У центрі уваги педколективу – особистість дитини, створення для неї оптимальних умов. Жвирківські вчителі особливо гордяться учнями-випускниками, які показали високі результати на різних рівнях: районному, обласному і навіть всеукраїнському. Партнерство, патріотизм, громадянська освіта, інновації, співпраця із закладами різного типу, позаурочна діяльність, комунікація з батьками – це все про Жвирківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. Її педагоги стверджують: коли згадують історію школи, їх переповнює гордість, щастя і виникає бажання для подальшого розвитку. Саме великий запас креативності вселяє надії на хороше майбутнє. «Шкільні роки – це теплий спогад про свято, яке завжди з нами», – кажуть жвирківські педагоги, а ще наголошують, що їхня школа не старіє, а відроджується з кожним першим вересня, тому вони зазивають учнів обирати їхній навчальний заклад. А ще запрошують ветеранів освіти, вчителів, батьків, учнів, випускників і громадськість на святковий концерт, який відбудеться у четвер, 8 листопада, о 14 годині в актовому залі школи.