Останні новини

Ансамбль «Любисток» відсвяткував 45 років творчої діяльності

Народний вокальний ансамбль «Любисток» відсвяткував 45 ювілей творчої діяльності. Святкування відбулося у формі творчого вечора в Сокальському районному Народному домі. Зала зібрала аншлаг, адже шанувальників творчості «Любистку» є чимало. Серед гостей – отці, влада, колеги, друзі колективу і його колишні учасники. Співали, вітали й бажали найкращого. Атмосфера була святкова, відчувалася щирість у всіх вітальних словах.

Ведучою вечора була одна з колишніх учасниць колективу Марія Христинич. Вона підійшла творчо до ведення такого заходу, її речення рясніли епітетами у бік «Любистку». На початку пані Марія представили сучасний склад гурту, а це 8 жінок із надзвичайно сильними голосами. Оплесками глядачі зустріли засновника ансамблю Ольгу Мамуладзе, яка очолювала його 32 роки: з 1975 до 2007 року. Про неї учасники ансамблю відгукуються так: «Людина з великим багажем знань і досвіду. Справедлива, щира, добра і життєрадісна». Провідний методист районного народного дому міста Сокаль Лілія Конончук у колективі із 2007 року, вона ж з того часу є керівником «Любистку», котра сумлінно і відповідально ставиться до своєї роботи. І, як справжній керівник, прагне вдосконалювати виконавську майстерність, наближаючись до професіоналізму. Ще у складі колективу Марія Литвин, Оксана Нечипорук, Ольга Шевчук, Світлана Ярема, Анна Базарко, Ольга Золотоверхова.

Початок історії творчого шляху жіночого ансамблю «Любисток» сягає далекого 1973 року. це яскраве самобутнє явище в історії вокальної культури сокальського району. Колектив сам себе називає виконавцем і пропагандистом кращих зразків сучасної та народної української пісні. Почесне звання «народний» ансамблю присвоєно у 1982 році. У творчому репертуарі гурту понад 100 творів вокального жанру фольклору й українських та місцевих композиторів.

За 45 років творчої діяльності колектив став неодноразовим призером районних, обласних та міжнародних фестивалів і конкурсів. Це іна «Золотих трембітах» у Трускавці, «Сонячних кларнетах» у Львові, «Грубешівських зустрічах у Польщі та інших. «Любисток» постійно гастролює й проводить концертну діяльність. За підрахунками ансамбль виступав понад 100 разів на різних концертних майданчиках, це фестивалі, свята, конкурси, мистецькі програми, ювілеї. Попри багаторічну згуртовану працю учасниці стверджують, що колектив знаходиться у постійному пошуку, а ще працює задля збагачення української культури духовним надбанням. Не менш важливо є пам’ятати і вшановувати тих, хто вже не співає в колективі: Людмила Мильота, Марія Христинич, Галина Виглінська, Світлана Шибанова, Ірина Тріска, Світлана Крицька, Галина Шпак, Руслана Антонюк, Блія Коніщук, Людмила Банах, Надія Кузій, Галина Чепіль.

Не менш важливими є й праця інших людей, причетних до довгого шляху «Любистку». Це акомпаніатори: Юрі Капелучь, Роман Козярський, Віктор Олексюк, Ігор Гуль, Мирослава Гоцька та Ігор Козира. Композитори і поети, які сміливо дарували для виконання «Любистком» свої твори: Анатолій Пігель, Володимир Вітт, Ольга Пенюк, Петро Криштоф, Володимир Полянчук та Олександр Синютін. Костюмер-трудівниця Марія Галушка. Звукорежисери: Антон Тріфонов і Роман Мельота. А ще ті, хто переставився до вічності, але назавжди залишаться частиною «Любистку»: Зеновій Сковрон, Ярослав Кортко, Володимир Сірко, Михайло Міщій, Ігор Дацьо, Ілларіон Далик, Віктор Олексюк.

З ювілеєм колектив привітав і поблагословив настоятель храму святого Архистратига Михаїла Роман Синицький. Долучилися до вітань і голова сокальської РДА Роман Токай і голова сокальської райради Микола Пасько. А ще голова райради, вітаючи вокалістом, повідомив, що депутати підготували подарунок «Любистку» до його ювілею, адже на сесію винесли питання про виділення коштів для придбання сценічних костюмів для народного ансамблю. І, власне, 30 жовтня під час сесії  депутати підтримали рішення виділити на це 35 тисяч гривень. Очільники влади вручили всім учасницям колективу подяки, грамоти і квіти.

На імпровізованому екрані демонстрували фотоальбом, де у світлинах представили всю 45-літню історію колективу. Впродовж всього творчого вечора ще багато колег, друзів і громадських діячів вітали «Любисток» публічно, дарували їм пісні, подарунки і квіти. Бажали всього найкращого, творчого розвитку, а головне – аби прийшло нове покоління і в результаті громада святкувала 100-річчя творчої  діяльності «Любистка».

Текст: Христина Процик